z 28 grudnia 2008 roku (Niedziela Świętej Rodziny)

Czytania: Syr 3, 2-14; Kol 3, 12-21; Łk 2, 22-40

1. W dzisiejszą odpustową niedzielę kazania głosi Ojciec Stanisław Golec. Dziękujemy za tę posługę.

2. W środę, 31 grudnia, po Mszy św. o godz. 18.00 zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie 2008 roku.

3. W czwartek, 1 stycznia, przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. odprawione będą według porządku niedzielnego, z jednym wyjątkiem - nie będzie Mszy o godz. 7.00 rano.

4. W piątek, 2 stycznia, przypada I piątek miesiąca. Do comiesięcznego Sakramentu Pokuty można będzie przystąpić podczas sprawowanych nabożeństw.

5. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na spotkanie opłatkowe z wymianą tajemnic różańcowych w niedzielę, 4 stycznia, o godz. 14.00 do Domu Parafialnego.

6. Nowy, świąteczny numer naszego parafialnego czasopisma U Świętej Rodziny zatytułowany: Oczekiwanie na miłość, wyłożony jest na stoliku obok ambony.

7. Od 29 grudnia rozpoczynamy kolędę - modlitewną wizytę duszpasterską w domach naszych Drogich Parafian: w poniedziałek odwiedzimy zamieszkałych przy ulicy Olszewskiego nr parzyste od 36 do 110,
we wtorek, 30 grudnia, ul. Dembowskiego nr parzystej od 18 do 80,
w piątek, 2 stycznia, ul. Dembowskiego nr parzyste od 82 do 130
w sobotę, 3 stycznia, ulice: Dembowskiego nr nieparzyste od 41 do 63 oraz ul. Mielczarskiego nr parzyste.

8. W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności świętej pamięci: +Janusz Pulkowski, +Anna Trzaska. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...

Dziękuję wszystkim Drogim Parafianom, za okazane w okresie Świat Bożego Narodzenia ogromne zaangażowanie i pomoc. To dzięki Wam osoby samotne mogły radośnie przeżywać wspólną Wigilię.
Dzięki Waszej pomocy kościół został przygotowany na Pasterkę i Świąteczne Eucharystie.
Dziękuję czcigodnym Siostrom Zakonnym, szczególnie zakrystiance siostrze Magdalenie.
Dziękuję młodzieży za przygotowanie liturgii Pasterki o godz. 2200.
Dziękuję Służbie Liturgicznej Ołtarza, naszemu Chórowi i panom Organistom.
Wszystkim dziękuję za liczny i pobożny udział w Uroczystościach.
Przewielebnemu Księdzu Prałatowi Stanisławowi, księżom Wikariuszom: Jackowi i Piotrowi oraz ks. diakonowi Mateuszowi dziękuje za ogrom świątecznego trudu.
Niech Boża Dziecina wynagrodzi Wam, Moi Drodzy, wszelkie dobro uczynione dla naszej Parafialnej Wspólnoty i niech błogosławi w nowym, nadchodzącym 2009 roku.