z niedzieli 3 września 2006 roku (XXII Niedziela Zwykła)

Czytania: JPwt 4, 1-8; Jk 1, 17-27; Mk 7, 1-23.

W tym tygodniu w piątek obchodzimy święto Narodzenia NMP.

1. W środę 6 września odbędzie się uroczyste nabożeństwo w intencji Jubilatów ze wspólnoty Żywego Różańca. Zapraszamy w środę o godz. 17.30 na modlitwę różańcową, a o godz. 18.00 na Mszę św.

2. W tym tygodniu przypada 25 rocznica powstania w naszej Parafii grupy charytatywnej "Kielich Życia". W czwartek, 7 września, zapraszamy wszystkich założycieli, pracowników i ofiarodawców na Mszę św. o godz. 18.00. Po nabożeństwie osoby udzielające się w "Kielichu życia" zapraszamy na spotkanie na plebanii.

3. Siostry: Maria Salomea i Maria Celinia pracujące do tej pory w naszej Ochronce przeszły do pracy w podobnych placówkach w Bytomiu i Chrząstowicach. Dziękujemy Siostrom za posługę w naszej parafii, za świadectwo życia, modlitwę, i trud kształtowania młodych serc. Serdecznie witamy siostry: Marię Salwatorę i Marię Rahelę. Życzymy wszelkich potrzebnych łask Bożych i wdzięczności podopiecznych. Cieszymy się, że Czcigodne Siostry są z nami we Wspólnocie Świętej Rodziny.

Wszystkim rozpoczynającym jutro naukę i pracę życzymy, aby Bóg udzielił obfitości darów Ducha Świętego, szczególnie mądrości, wytrwałości i cierpliwości. Niech Chrystus rodzi w Waszych sercach gorące pragnienie poszukiwania i odkrywania prawdy. Życzymy Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Wychowawcom wzajemnej życzliwości i radości ze zdobytej i przekazywanej wiedzy w nowym roku szkolnym.