z niedzieli 12 lutego 2006 roku (VI Niedziela Zwykła)

Czytania: Kpł 13,1-2. 45-46; 1Kor 10, 11-31; Mk 1, 40-45.

W tym tygodniu we wtorek obchodzimy wspomnienie Świętych Cyryla i Metodego.

1. W przedsionku kościoła odbywa się zbiórka na naszą parafialną Kuchnię Charytatywną. Dziękuję za hojność wszystkim, dzięki którym możemy codziennie wydawać potrzebującym ponad 200 ciepłych posiłków i całodzienną rację chleba.

2. Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich Oddziału Dolnośląskiego i Rodzina Edmunda Bojanowskiego zaprasza dziś o godz. 16.45 do kaplicy Domu Parafialnego na Mszę świętą połączoną ze spotkaniem formacyjnym prowadzonym przez ks. Aleksandra Radeckiego, ojca duchownego naszego Seminarium.

3. W dzisiejszą niedzielę o godz. 19.00 zapraszamy na "IV Muzyczne Spotkania u Świętej Rodziny". Utwory Bacha, Haendla, Mozarta i Rittera usłyszymy w wykonaniu warszawskiego organisty Marka Fronca, któremu towarzyszyć będzie śpiewaczka Marzenna Wojak (sopran). Słowo wiążące wygłosi Izabella Starzec.

4. Wspólnota "Matki w modlitwie" zaprasza we wtorek, 14 lutego, pół godziny przed wieczorną Mszą św. na modlitwę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w intencji dzieci i mężów. Modlitwy te będą się odbywały w każdy trzeci tydzień miesiąca.

5. Akcja Katolicka Wielkiej Wyspy zaprasza na wykład prof. Stanisława Krajskiego pt.: "Masoneria Polska po 1989 roku". Wykład odbędzie się w sobotę 18 lutego o godz. 16.00 w Domu Parafialnym. Po wykładzie o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny.

6. W dniach od 24 do 26 lutego w naszej Parafii odbędzie się ewangelizacyjny Kurs Filip dla Rodziców, szczególnie Rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Uczestnictwo w tych rekolekcjach pomoże na nowo wsłuchać się w orędzie Dobrej Nowiny i doświadczyć miłości Bożej rozlanej w naszych rodzinach. Kursu Filip rozpocznie się Mszą św. 24 lutego o godz. 18.00. Szczegóły na afiszach w przedsionku kościoła.