z niedzieli 18 lutego 2007 roku (VII Niedziela Zwykła)

W tym tygodniu w czwartek obchodzimy Święto Katedry Świętego Piotra.

1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Rozpoczyna się Wielki Post czyli okres czterdziestodniowego przygotowania do Wielkanocy. W tym dniu zostaną odprawione Msze św. połączone z obrzędem posypania naszych głów popiołem o godz.: 7.00, 9.00, 16.00, 18.00 i 20.00.W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.

2. W Środę Popielcową nie będzie czynna kancelaria parafialna i punkt wydawania odzieży.

3. Przez cały okres Wielkiego Postu będą odprawiane nabożeństwa:
- Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie 9.30 i 17.30,
- Gorzkich Żali z nauką pasyjną w niedziele o godzinie 17.30.

4. Szpital Kliniczny nr 1 we Wrocławiu zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne. Rejestracji można dokonać od poniedziałku do piątku. Szczegóły znajdują się na afiszu wywieszonym w gablocie przed kościołem.

5. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej Parafii w piątek, 23 lutego, po wieczornej Mszy św. Do udziału w tym kursie zapraszamy narzeczonych pragnących zawrzeć sakrament małżeństwa w okresie Świąt Wielkanocnych.

6. Z okazji 90 rocznicy objawień fatimskich organizujemy z naszej parafii pielgrzymkę lotniczo - autokarowa do Fatimy z modlitwą o uzdrowienie. Termin od 30 kwietnia do 7 maja br. Całkowity koszt wynosi 2 090 zł. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek, 19 lutego, o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

7. Zapraszamy na interesującą wystawę grafik "Kapliczki przydrożne w Polsce", która odbywa się w Galerii "U Teresy" przy ul. Mielczarskiego 3. Wystawa będzie czynna do 28 lutego br..