z niedzieli 2 kwietnia 2006 roku (V Niedziela Wielkiego Postu)

Czytania: Jr 31, 31-34; Hbr 5, 7-9; J 12, 20-33.

1. Składki członkowskie i ofiary na Towarzystwo Przyjaciół KUL można dziś wpłacać w kancelarii parafialnej w godzinach od 7.00 do 14.00.

2. W dzisiejszą niedzielę podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu modlimy się o beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II. Po Mszy o godz. 20.00 młodzież poprowadzi adorację do godz. 21.37, po czym przy Krzyżu Misyjnym ułożymy wielkie serce z płonących świec, aby Ojciec Święty mógł je zobaczyć z nieba.

3. W naszej Parafii Dekanalne uroczystości upamiętniające rocznicę śmierci Jana Pawła II odbędą się w czwartek, 6 kwietnia. Mszę św. o godz. 18.00 odprawi Jego Ekscelencja Ordynariusz Diecezji Świdnickiej ks. bp Ignacy Dec w asyście księży z naszego Dekanatu. Po Mszy odbędzie się wykład Rektora Politechniki Wrocławskiej pana prof. Tadeusza Lutego pt. "Fides et ratio w nauczaniu Jana Pawła II - Jan Paweł II i świat nauki" oraz usłyszymy utwór Gabriela Faure: "Msza Żałobna - Rekwiem d-moll op.48" w wykonaniu: Olgi Ksenicz - sopran, Jarosława Bodakowskiego - baryton; Akademickiego Chóru Politechnika Wrocławskiej; Chóru i Orkiestry Symfonicznej Zespołu Szkół Muzycznych w Wałbrzychu pod dyrekcją pani Małgorzaty Sapiechy-Muzioł.

4. Klub Seniora zaprasza na comiesięczną Mszę świętą w poniedziałek 3 kwietnia o godz. 10.30 do kaplicy Domu Parafialnego.

5. W piątek 7 kwietnia przypada I piątek miesiąca. Do comiesięcznego Sakramentu Pokuty można będzie przystąpić od godz.16.30 do 19.00.

6. Nasz Dekanalny Ośrodek Wspierania Rodzin zaprasza na wykład pani logopedy mgr Grażyny Koperny pt. "Profilaktyka logopedyczna od poczęcia". Wykład odbędzie się w piątek 3 lutego o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

7. Przez cały okres Wielkiego Postu odprawiane są nabożeństwa:

• Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie: 9.30, 17.30 i 19.00 dla młodzieży,
  • Gorzkich Żali z nauką pasyjną w niedziele o godzinie 17.00

W tym tygodniu drogę Krzyżową o godz. 19.00 poprowadzą harcerze z 1. Drużyny Wrocławskiej. Harcerze zapraszają szczególnie młodzież gimnazjalną i licealną.
Studentów i nie tylko zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Wrocławia - rozpoczęcie o godz. 19.30 przed kościołem przy pl. Uniwersyteckim.

8. W piątek i w sobotę odwiedzimy naszych drogich chorych Parafian.

9. Wspólnota Dzieci Maryi zaprasza na spotkanie grupę starszą w sobotę o godz. 16.00 do klasztoru Sióstr.

10. Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich Oddziału Dolnośląskiego i Rodzina Edmunda Bojanowskiego zaprasza na Mszę świętą połączoną ze spotkaniem formacyjnym w przyszłą niedzielę 7 kwietnia o godz. 16.45 do kaplicy Domu Parafialnego.