z niedzieli 9 lipca 2006 roku (XIV Niedziela Zwykła)

Czytania: Ez 2, 2-5; 2 Kor 12, 7-10; Mk 6, 1-6.

W tym tygodniu we wtorek przypada wspomnienie św. Benedykta, w środę św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, w czwartek św. Andrzeja Świerada i Benedykta, w sobotę św. Bonawentury. Wszystkim Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.

1. W przedsionku kościoła odbywa się zbiórka na naszą parafialną Kuchnię Charytatywną. Dziękuję za hojność wszystkim, dzięki którym możemy codziennie wydawać potrzebującym ponad 200 ciepłych posiłków i całodzienną rację chleba. W tym miesiącu z kuchni korzystać będą również dzieci, dla których nasza świetlica środowiskowa zorganizowała półkolonię.

2. W przedsionku kościoła można podpisać się pod petycją sprzeciwiającą się treści rezolucji Parlamentu Europejskiego o nazwie "Rezolucja w sprawie nasilenia przemocy powodowanej rasizmem i homofobią w Europie" a odnoszącą się do Polski i Polaków.

3. W piątek 14 lipca obchodzimy wspomnienie św. Henryka, Patrona J.Em. Księdza Kardynała Gulbinowicza, z tej okazji polecamy modlitwom osobę Arcybiskupa Seniora.