z niedzieli 16 grudnia 2007 roku (III Niedziela Adwentu)

Czytania: Iz 35, 1-10; Jk 5, 7-10; Mt 11, 2-11

1. Przed kościołem panie ze wspólnoty Różańca rozprowadzają sianko wigilijne. Zebrane ofiary przeznaczone są na remont naszego kościoła.

2. W dzisiejszą niedzielę i w ciągu tygodnia zbierane będą ofiary dla parafii katolickich znajdujących się na terenach byłego Związku Radzieckiego. Ofiary prosimy składać po Mszy św. do koszyków stojących na balaskach.

3. W przyszły poniedziałek, 24 grudnia, odbędzie się Wieczerza Wigilijna w budynku Starej Plebanii, na którą zapraszamy wszystkich samotnych i tych, którzy nie mogą przygotować u siebie Wigilii. Na miarę swoich możliwości prosimy Parafian o podzielenie się ciastem i żywnością. Prosimy o przynoszenie darów na plebanię w sobotę i przyszłą niedzielę.

4. Harcerki i harcerze ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" rozprowadzają po Mszach Świętych kalendarze na 2008 rok. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dofinansowanie letniego obozu drużyny.

5. Nowy, świąteczny numer naszego parafialnego czasopisma "U Świętej Rodziny", wyłożony jest na stoliku obok ambony.

6. Jeszcze tylko dziś można zgłaszać w zakrystii małżeństwa, które w bieżącym roku obchodziły 50 lub 25 rocznicę ślubu. W intencji tych par J.E. Ksiądz Arcybiskup Marian Gołębiewski odprawi Sumę Odpustowa w Uroczystość Świętej Rodziny, 30 grudnia 2007 roku o godz. 10.30. Metropolita przekaże Jubilatom okolicznościowe błogosławieństwa.

7. W kancelarii parafialnej można zaopatrywać się w opłatki i świece wigilijnej pomocy dzieciom.