z niedzieli 29 października 2006 roku (XXX Niedziela Zwykła)

Czytania: Jr 31, 7-9; Hbr 5, 1 -6; Mk 10, 46-52.

W tym tygodniu w sobotę obchodzimy wspomnienie św. Karola Boromeusza.
Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.

1. We wtorek 31 października o godz. 12.00 w naszej kaplicy cmentarnej przy ul. Smętnej zostanie odprawiona Msza Św. za zmarłych żołnierzy Armii Krajowej i innych formacji wojskowych, pochowanych zarówno na naszym cmentarzu parafialnym jak i na innych cmentarzach świata.

2. W środę 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze w tym dniu zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.30 oraz o 18.00. Nie będzie Mszy o godz. 16.00 i 20.00.

3. W uroczystość Wszystkich Świętych zgromadzimy się na naszym cmentarzu parafialnym przy Pomniku Orląt Lwowskich o godz. 15.00, aby tam rozpocząć procesję i modlitwę różańcową za zmarłych. Po procesji, przed kaplicą, zostanie odprawiona Msza święta.

4. We czwartek 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu będą odprawione o godz. 7.00, 9.00, 16.00 18.00 i 20.00.

5. W Dzień Zaduszny o godz. 18.00 zostanie odprawiona zbiorowa Msza Święta za naszych zmarłych. Intencje można składać w zakrystii po każdej Mszy lub kancelarii.

6. Od południa pierwszego listopada do północy drugiego listopada możemy jeden raz uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych, po spełnieniu następujących warunków: stan łaski uświęcającej, przyjęta Komunia Święta, nawiedzenie kościoła i odmówienie Modlitwy Pańskiej oraz Wierzę w Boga, dowolna modlitwa w intencjach polecanych przez Ojca Świętego.

7. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, a w inne dni roku cząstkowy.

8. Od piątku, 3 listopada, rozpoczniemy modlitwę wypominkową w intencji zmarłych. Codzienne o godz. 17.30 odmawiany będzie różaniec wypominkowy, a o godz. 18.00 odprawiana Msza św. za zmarłych polecanych w danym dniu. Porządek wyczytywania kartek wypominkowych podany zostanie w czwartek 2 listopada. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk oraz podawanie ulicy zamieszkania składających wypominki. Tradycyjnie kolejność wyczytywania kartek określi alfabetyczny spis nazw ulic naszej Parafii.

9. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Do Sakramentu Pokuty można będzie przystąpić w piątek w godz. od 17.00 do 19.00.

10. Nasz Dekanalny Ośrodek Wspierania Rodzin zaprasza na drugie spotkanie z cyklu rozwijających umiejętności wychowawcze. Wykład pt: Rola ojca w rodzinie i wychowaniu dzieci wygłosi dr Andrzej Ładyżyński. Zapraszamy do Domu Parafialnego w piątek, 3.11.2006 o godz. 19.00. Po wykładzie przewidziana jest dyskusja.

11. W piątek i sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy naszych drogich chorych Parafian.

12. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na spotkanie w sobotę, 4 listopada, o godz. 16.00 do Domu Parafialnego oraz na Mszę św. o godz. 18.00.

13. Polecamy nowy numer diecezjalnego czasopisma "Nowe Życie".