z 10 lutego 2008 roku (I Niedziela Wielkiego Postu)

Czytania: Rdz 2,7-9;3,1-7; Rz 5, 12-19; Mt 4, 1-11

W tym tygodniu w czwartek wspominamy świętych Cyryla i Metodego, Patronów Europy.
Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych

1. W przedsionku kościoła odbywa się zbiórka na naszą parafialną Kuchnię Charytatywną. Dziękuję za hojność wszystkim, dzięki którym możemy codziennie wydawać potrzebującym 200 ciepłych posiłków i chleb.

2. Jedenastego lutego przypada Światowy Dzień Chorych. Z tej racji serdecznie zapraszamy wszystkich naszych cierpiących i chorych Parafian w poniedziałek na Mszę św. o godz. 18.00. Eucharystia ta będzie połączona z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Liturgię i organizację Dnia Chorych w naszej Wspólnocie przygotowuje Grupa Odnowy w Duchu Świętym "Płomień Pański". Dzięki życzliwości tej wspólnoty, mamy do dyspozycji samochody, którymi możemy przywieść chorych do kościoła. Prosimy o zgłaszanie adresów takich osób w zakrystii, po Mszach Świętych.

3. Stowarzyszenie Ruch Kultury Chrześcijańskiej "Odrodzenie" zaprasza na spotkanie i odczyt pani Krystyny Skurdo pt.: "Encyklika Ojca Świętego Benedykta XVI: 'Spe salvi' - o nadziei chrześcijańskiej". Zapraszamy we wtorek, 12 lutego, do Domu Parafialnego o godz. 17.00.

4. Przy ambonie wyłożony jest nowy numer naszego parafialnego czasopisma "U Świętej Rodziny", zatytułowany "Wiara, nadzieja i miłość".

5. Osiemnastego lutego, w naszej Parafii rozpoczniemy Seminarium Odnowy Wiary, pod hasłem: "Poznacie Prawdę a Prawda was wyzwoli". Prowadzącym będzie ks. Rektor Seminarium Duchownego dr Adam Łuźniak. Seminarium odbywać się będzie w poniedziałki o godz. 19.00 i trwać będzie do 16 czerwca 2008.

6. Przez cały okres Wielkiego Postu będą odprawiane nabożeństwa:
- Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie: 9.30 , 17.30 i 19.00 dla młodzieży
- Gorzkich Żali z nauką pasyjną w niedziele o godzinie 17.30.