z niedzieli 18 września 2005 roku (XXV Niedziela Zwykła)

Czytania: Iz 55, 6-9; Flp 1, 20-24; Mt 20, 1-16.
W tym tygodniu we wtorek obchodzimy wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja i Pawła, w środę św. Mateusza Ap i Ewangelisty, w piątek św. Ojca Pio kapłana.

1. Kolejne spotkanie w ramach cyklu Verbum cum musica odbędzie się w dzisiejszą niedzielę 18 września w kościele Świętego Krzyża o godz. 16.00. Prelekcję na temat: "Problemy z prehistorią biblijną" wygłosi J.E. Metropolita Wrocławski. W części muzycznej wystąpi chór "Angelus".

2. Spotkanie osób uczących katechezę w szkołach naszej parafii odbędzie się w poniedziałek 19 września o godz. 19.00 na plebanii.

3. Z okazji Złotego Jubileuszu Liceum Ogólnokształcącego nr XI w piątek 23 września o godz. 9.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. podczas której zostanie poświecony sztandar szkoły. Do uczestnictwa w tej Mszy zapraszamy szczególnie wszystkich absolwentów.

4. W 75. lecie powstania Metropolii Wrocławskiej, 60. lecie ustanowienia Polskiej Administracji Kościelnej na Ziemiach Odzyskanych i 40. lecie Milenijnego Listu Biskupów Polskich do Biskupów Niemieckich, Episkopat Polski na Plenarną Sesję w dniach 22-24 września zbierze się we Wrocławiu. Z tej racji J.E. Metropolita Wrocławski zaprasza wszystkich wiernych do udziału w Jubileuszowej Mszy św. w sobotę 24 września o godz. 10.00 w Katedrze Wrocławskiej .

5. Procesja z Relikwiami św. Stanisława biskupa i męczennika oraz św. Doroty dziewicy i męczennicy odbędzie się w przyszłą niedzielę 25 września. Rozpocznie się w kościele św. Jakuba i Krzysztofa we Wrocławiu-Psim Polu o godz. 16.00, a zakończy się w kościele św. Kazimierza przy ul. Litewskiej na osiedlu Zgorzelisko.

6. W ramach obchodów tegorocznego Dnia Papieskiego, który przypada 16 października w naszym kościele ponownie wystąpi zespół Skaldowie z programem "Śpiewam Bogu i ludziom". Pomysłodawca i główny organizator koncertu, pan mecenas Andrzej Malicki prosi o pomoc osoby indywidualne oraz firmy mające swoje siedziby na terenie Wielkiej Wyspy.

7. Nowy, wrześniowy numer parafialnej gazety zatytułowany "Nasze wybory" wyłożony jest na stoliku przy ambonie.

Archiwum ogłoszeń: 11.IX.2005; 04.IX.2005