z niedzieli 18 grudnia 2005 roku (IV Niedziela Adwentu)

Czytania: Sm 7,1-16; Rz 5, 25-27; Łk 1, 25-38.

1. W dzisiejszą niedzielę i w ciągu tygodnia zbierane będą ofiary dla parafii katolickich znajdujących się na terenach byłego Związku Radzieckiego. Ofiary prosimy składać do koszyków stojących na balaskach.

2. Po Mszach w kancelarii parafialnej można zaopatrywać się w opłatki.

3. Ostatnia Msza Roratnia zostanie odprawiona w piątek 23 grudnia o godz. 18.00.

4. W Wigilię 24 grudnia zostaną odprawione Msze św. tylko o godz. 7.00 i 9.00, nie będzie Mszy o godz. 18.00.

5. Tradycyjnie w naszej wspólnocie Świętej Rodziny w Wigilię o godz. 13.00 odbędzie się Wieczerza dla Samotnych w budynku Starej Plebanii. Prosimy o przynoszenie, na miarę swoich możliwości, darów żywnościowych na to wigilijne spotkanie, a harcerzy o pomoc w obsłudze przybyłych osób.

6. W Noc Narodzenia Pańskiego zostaną odprawione dwie Pasterki; jedna o godz. 22.00, druga o północy. Liturgię pasterki o godz. 22.00 przygotowuje młodzież z Duszpasterstwa "Nazaret".

7. W Boże Narodzenie nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 rano. W drugi dzień Świąt Msze będą odprawiane według porządku niedzielnego.

8. Do środy włącznie prosimy naszych drogich Parafian o zgłaszanie w zakrystii lub kancelarii małżeństw, które w bieżącym roku obchodziły rocznicę zawarcia tego sakramentu. W intencji Jubilatów Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Marian Gołębiewski odprawi Sumę Odpustową w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, 1 stycznia 2006 roku o godz. 12.30. Nasz Metropolita przekaże Jubilatom okolicznościowe błogosławieństwa.