z niedzieli 25 września 2005 roku (XXVI Niedziela Zwykła)

Czytania: Ez 18,25-28; Flp 2, 1-11; Mt 21, 28-32.
W tym tygodniu we wtorek obchodzimy wspomnienie św. Wincentego a Paulo kapłana, w środę św. Wacława męczennika, w czwartek Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w piątek św. Hieronima kapłana i dK, w sobotę św. Teresę od Dzieciątka Jezus .

1. Procesja z Relikwiami św. Stanisława biskupa i męczennika oraz św. Doroty dziewicy i męczennicy odbędzie w dzisiejszą niedzielę 25 września. Procesja rozpocznie się w kościele św. Jakuba i Krzysztofa we Wrocławiu-Psim Polu o godz. 16.00, a zakończy się w kościele św. Kazimierza przy ul. Litewskiej na osiedlu Zgorzelisko.

2. "Wieczór Tumski" poświęcony 75 rocznicy utworzenia Metropolii Wrocławskiej odbędzie się w dzisiejszą niedzielę 25 września o godz. 19.30 w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego na Ostrowie Tumskim.

3. Katolicki Klub Literacki "Źródło" zaprasza na wieczór słowno - muzyczny zatytułowany "Wielbić Pana Chcę", który odbędzie się w dzisiejszą niedzielę 25 września o godz. 19.00 w kościele św. Faustyny.

4. Liderów wspólnot i grup działających w naszej Parafii oraz Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie we wtorek po wieczornej Mszy św .

5. Recital dyplomowy pani Małgorzaty Aleksander z klasy organów dr Piotra Rojka, Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu odbędzie się w naszym kościele w czwartek 29 września od godz. 14.30 do 15.30. W programie utwory Bacha, Szumana i Lista. W tym dniu Koronka do Miłosierdzia Bożego zostanie wyjątkowo odmówiona o godz. 16.00.

6. Spotkanie inaugurujące nowy rok pracy Specjalistycznych Wrocławskich Poradni Rodzinnych odbędzie się w naszej Parafii w piątek 30 września. Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczyć będzie ks. dr Stanisław Paszkowski - Diecezjalny Duszpasterz Rodzin.

7. Od soboty rozpoczynamy październikowe nabożeństwa różańcowe, które odprawiać będziemy codziennie przed Mszą św. o godz. 17.30.

8. W Uroczystość św. Teresy od Dzieciątka Jezus w sobotę 1 października, Siostry Karmelitanki Bose zapraszają na Msze św. o godz. 7.15 i 18.00.

9. W Sanktuarium Golgoty Wschodu u Ojców Redemptorystów w sobotę 1 października odbędzie się obrzęd religijno - patriotyczny symbolicznego pogrzebu czaszek Polaków pomordowanych w Katyniu w 1940 roku. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00.

10. W sobotę 1 października odwiedzimy drogich chorych Parafian.

11. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na spotkanie w sobotę 1 października o godz. 16.00 do Domu Parafialnego oraz na Mszę św. o godz. 18.00.

12. Od przyszłej niedzieli 2 października w kaplicy Domu Parafialnego będzie odprawiana Msza św. o godz. 11.30 dla młodzieży, która w tym roku pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania. Jest to Msza św. obowiązkowa dla III klas gimnazjalnych.

13. Duszpasterstwo Młodzieży "Nazaret" zaprasza od przyszłej niedzieli 2 października na Msze dla studentów o godz. 20.00.

Archiwum ogłoszeń: 18.IX.2005; 11.IX.2005; 04.IX.2005