z niedzieli 1 października 2006 roku (XXVI Niedziela Zwykła)

Czytania: Lb 11, 25-29; Jk 5, 1 - 6 Mk 9, 38-48.

W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy Świętych Aniołów Stróżów, w środę
św. Franciszka z Asyżu, w czwartek św. Faustynę Kowalską, w sobotę Najświętszą Maryję Pannę Różańcową. Wszystkim Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.

1. W miesiącu październiku Nabożeństwa Różańcowe odprawiane będą codziennie
o godz. 17.30.

2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na pokrycie kosztów remontu dachu naszego kościoła.

3. Składki członkowskie i ofiary na Towarzystwo Przyjaciół KUL można dziś wpłacać w kancelarii parafialnej w godzinach od 7.00 do 14.00.

4. Klub Seniora zaprasza na comiesięczną Mszę św. w poniedziałek 2 października o godz. 10.30 do kaplicy w Domu Parafialnym.

5. Schola dziecięca zaprasza na spotkanie wszystkich, którzy pieśnią chcą chwalić Pana Boga. Spotkanie odbędzie się w czwartek o godz. 16.30 w salce na starej plebanii.

6. Uczniów klas trzecich gimnazjalnych, kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkania w piątki o godz. 18.30. Od przyszłej niedzieli, 8 października, dla przygotowujących się do bierzmowania będzie odprawiana Msza św. o godz. 11.30 w Domu Parafialnym.

7. W piątek 6 października przypada pierwszy piątek miesiąca. Do comiesięcznego Sakramentu Pokuty można będzie przystąpić od godz.17.00 do 19.00.

8. W piątek i w sobotę odwiedzimy naszych drogich chorych Parafian.

9. Drużyna Wrocławska im. Św. Klary należąca do Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza", zaprasza dziewczęta w wieku od 12 do 16 lat na zbiórkę w sobotę, 7 października, o godz. 13.00 przed nasz kościół. Rodziców dziewcząt zapraszamy na spotkanie z drużynową Joanną Maj i duszpasterzem ks. Grzegorzem Tabaką w poniedziałek o godz. 19.00 przed kościół św. Faustyny.

10. Nasz Dekanalny Ośrodek Wspierania Rodzin zaprasza na wykład Kierownika Katedry i Zakładu Farmakologii Klinicznej Akademii Medycznej we Wrocławiu pani dr hab. Anny Wiela-Hojeńskiej pt. "Czy farmakoterapia jest zawsze bezpieczna dla człowieka". Wykład odbędzie się w piątek 6 października o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

11. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na spotkanie w sobotę, 7 października, o godz. 17.15 do kościoła na zmianę tajemnic, o godz. 17.30 na modlitwę różańcową oraz na Mszę św. o godz. 18.00.

12. W przyszłą niedzielę zapraszamy na 10 Muzyczne Spotkania u Świętej Rodziny. Wystąpią artyści z Łodzi: Jakub Garbacz - organista oraz flecistka Joanna Woszczyk-Garbacz. W programie: J. S. Bach, E. Bozza, C. Debussy, C. Franck, T. Kiesewetter, F. Mendelssohn, J. Mouquet. Słowo wiążące wygłosi pani Izabella Starzec. Zapraszamy w przyszła niedzielę, 8 października, o godz. 19.00.

13. Pan Stefan Janeczek ofiarował dla naszego kościoła zabytkowy świecznik, który umiejscowimy obok obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, na ołtarzu św. Antoniego. Dziękujemy za ten dar.

14. Polecamy nowy, wrześniowy numer diecezjalnego czasopisma "Nowe Życie" oraz tygodnik dla rodzin katolickich "Arka", w zakrystii i kancelarii można zaopatrzyć się w kalendarz misyjny na 2007 rok.