z 11 maja 2008 roku (Niedziela Zesłania Ducha Świętego)

Czytania: Dz 2, 1-11; 1 Kor 12, 3-13; J 20, 19-23

W tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła, w środę wspominamy
św. Macieja Apostołów, w piątek św. Andrzeja Bobolę. Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych

1. Nabożeństwa majowe do NMP odprawiane są codziennie o godz. 17.30.

2. Pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie zostanie odprawione we wtorek, 13 maja. Rozpocznie sie w kościele św. Faustyny po Mszy o godz. 18.00 a zakończy w naszym kościele. Prosimy o przyniesienie świec.

3. Spotkanie formacyjne Wspólnoty Miłosierdzia Bożego odbędzie się w czwartek, 15 maja, po Mszy wieczornej.

4.W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Tradycyjnie o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Miłosierdziu Bożym. Po Mszy odmówiona zostanie Koronka przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Intencje, które chcemy polecać Bogu podczas tej Mszy, prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 odbędzie się I Komunia Święta. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin odbędzie się w sobotę o godz. 10.00. Naszą modlitwą obejmijmy Dzieci przygotowujące się to tej doniosłej chwili oraz ich Rodziców.

6. Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej "Odrodzenie" zaprasza na Pielgrzymkę-Majówkę w sobotę, 24 maja, do Sanktuarium w Twardogórze oraz do Goszcza, Chełstowa i Długołęki. Wyjazd o godz. 8.30, powrót ok. 18.00. Koszt 30 zł. Bliższe informacje znajdują się w gablocie przed kościołem.

7. Przy ambonie wyłożony jest nowy numer naszego parafialnego czasopisma "U Świętej Rodziny", zatytułowany Matka Zmartwychwstałego.

8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez cyklon mieszkańców Birmy.