z niedzieli 11 czerwca 2006 roku (Niedziela Najświętszej Trójcy)

Czytania: Pwt 4, 32-40; Rz 8, 14-17; Mt 28, 16-20.

W tym tygodniu we wtorek przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy, w środę bł. Michała Kozala, w sobotę św. Brata Alberta Chmielowskiego.

1. W przedsionku kościoła odbywa się zbiórka na naszą parafialną Kuchnię Charytatywną. Dziękuję za hojność wszystkim, dzięki którym możemy codziennie wydawać potrzebującym ponad 200 ciepłych posiłków i całodzienną rację chleba.

2. Spotkanie grupy starszej Dzieci Maryi odbędzie się we wtorek o godz. 16.30 w sali kominkowej na starej plebanii.

3. W czwartek 15 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, 12.30, 16.00,18.00 i 20.00. Po Mszy o godz. 9.00 odbędzie się Uroczysta Procesja jednocząca trzy parafie Wielkiej Wyspy. Wyruszymy z naszego kościoła Świętej Rodziny do kościoła Matki Bożej Pocieszenia przy ul. Wittiga. Ołtarz pierwszy przygotują parafianie Świętej Faustyny, drugi nasza wspólnota, następne dwa przygotują parafianie Matki Bożej Pocieszenia. Próba dla dziewczynek chcących sypać kwiaty podczas procesji, odbędzie się w środę o godz. 17.00.

4. Przez Oktawę Bożego Ciała procesje z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła będą obywały się podczas Nabożeństw Czerwcowych. o godz. 17.30.

5. Informujemy, że w miesiącu lipcu punkt wydawania i przyjmowania odzieży nie będzie czynny.

6. W gablocie przed kościołem wywieszone są propozycje wyjazdu na kolonię dla dzieci oraz "Szkoły modlitwy" dla młodzieży i dorosłych.

7. W Zespole Szkół nr 9 przy ul. Krajewskiego trwa jeszcze nabór do klas muzycznych. Dzieci w wieku od 7 do 13 lat mogą zgłaszać się do sekretariatu szkoły po bliższe informacje.

8. Kolejny koncert "Muzycznych Spotkań u Świętej Rodziny" odbędzie się 25 czerwca. Wykonawcą będzie wybitny niemiecki organista Matthias Steinmacher.