z niedzieli 26 marca 2006 roku (IV Niedziela Wielkiego Postu)

Czytania: 2 Krn 36, 14-23; Ef 2, 4-10; J 3, 14-21.

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy w naszej Wspólnocie Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie witamy Ojca prof. Kazimierza Lubowickiego ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Marii Niepokalanej. Rekolekcje trwać będą do środy włącznie. Codziennie nauki ogólne o godz. 9.00 i 18.00, nauki dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży o 20.00 w Domu Parafialnym. Spowiedź we wtorek od godz. 8.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.00. Zapraszamy dziś na nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o godz. 17.00.

2. Stowarzyszenie Ruch Kultury Chrześcijańskiej "Odrodzenie" zaprasza na wykład pani mgr Teresy Skraba pt.: "Praca nad sobą w wieku dojrzałym - doświadczenia ze spotkań warsztatowych". Wykład odbędzie się we wtorek 28 marca o godz. 16.30 w Domu Parafialnym.

3. Wspólnota Dzieci Maryi zaprasza na spotkanie grupę młodszą we wtorek o godz. 16.30 do sali kominkowej.

4. W piątek 31 marca ks. Kardynał Henryk Gulbinowicz udzieli młodzieży Sakrament Bierzmowania. Kandydaci obowiązkowo mają wziąć udział w rekolekcjach parafialnych, we wtorek przystąpić do spowiedzi oraz w czwartek uczestniczyć w próbie o godz. 18.30. Uroczystość Bierzmowania rozpocznie się o godz. 16.45. Ze względu na bierzmowanie nie będzie w piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17.30.

5. W piątek i w sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy naszych drogich chorych Parafian.

6. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza w sobotę 1 kwietnia na spotkanie do Domu Parafialnego o godz. 16.00, na modlitwę różańcową o godz. 17.30 oraz na Mszę św. o godz. 18.00.

7. W przyszłą niedzielę 2 kwietnia podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy modlić się o wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego Jana Pawła II. Po Mszy o godz. 20.00 młodzież poprowadzi adorację do godz. 21.37, po czym ze zniczy przy krzyżu misyjnym ułożymy wielkie serce z płonących świec, aby Ojciec Święty mógł je zobaczyć z nieba.

8. W naszej Parafii szczególne uroczystości upamiętniające rocznicę śmierci Jana Pawła II odbędą się 6 kwietnia. Mszę św. o godz. 18.00 odprawi Jego Ekscelencja Ordynariusz Diecezji Świdnickiej ks. bp Ignacy Dec w asyście księży z naszego Dekanatu. Po Mszy odbędzie się wykład Rektora Politechniki Wrocławskiej pana prof. Tadeusza Lutego pt. "Fides et ratio w nauczaniu Jana Pawła II - Jan Paweł II i świat nauki" oraz usłyszymy utwór Gabriela Faure: "Msza Żałobna - Rekwiem d-moll op.48" w wykonaniu: Olgi Ksenicz - sopran, Jarosława Bodakowskiego - baryton; Akademickiego Chóru Politechnika Wrocławskiej; Chóru i Orkiestry Symfonicznej Zespołu Szkół Muzycznych w Wałbrzychu pod dyrekcją pani Małgorzaty Sapiechy-Muzioł.

9. Na ołtarzu św. Franciszka wystawione są zdjęcia kościoła w Peru, który został wyremontowany również z ofiar złożonych w ubiegłym roku w naszej parafii na ręce ks. Grzegorza Potrykusa. Ksiądz Misjonarz jeszcze raz bardzo dziękuje za wsparcie.