z niedzieli 28 pażdziernika 2007 roku (XXIX Niedziela Zwykła)

Czytania: Syr 35, 12-18; Tm 4, 6 -18; Łk 18, 9-14

1. W środę, 31 października, w naszej kaplicy cmentarnej przy ul. Smętnej, o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. za poległych i zmarłych żołnierzy Armii Krajowej i innych formacji wojskowych.

2. W czwartek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze w tym dniu będą odprawione o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.30 oraz 18.00. Nie będzie Mszy o godz. 16.00 i 20.00.

3. W uroczystość Wszystkich Świętych zgromadzimy się na naszym cmentarzu przy Pomniku Orląt Lwowskich o godz. 15.00, aby tam rozpocząć procesję i modlitwę różańcową za zmarłych. Po procesji, przed kaplicą, zostanie odprawiona Msza święta.

4. W piątek, 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu będą odprawione o godz. 7.00, 9.00, 16.00 18.00 i 20.00.

5. Od południa pierwszego listopada do północy drugiego listopada możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych, po spełnieniu następujących warunków: stan łaski uświęcającej, przyjęta Komunia, nawiedzenie kościoła i odmówienie Modlitwy Pańskiej, Wierzę w Boga, oraz dowolnej modlitwy w intencjach polecanych przez Ojca Świętego.

6. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust za dusze w czyśćcu cierpiące.

7. Od soboty, 3 listopada, rozpoczniemy modlitwę wypominkową w intencji zmarłych. Codzienne o godz. 17.30 odmawiany będzie różaniec wypominkowy, a o godz. 18.00 odprawiana Msza św. za zmarłych polecanych w danym dniu. Porządek wyczytywania kartek wypominkowych podany zostanie w piątek 2 listopada. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk oraz podawanie ulicy zamieszkania składających wypominki. Tradycyjnie kolejność wyczytywania kartek określi alfabetyczny spis ulic naszej Parafii.

8. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Do Sakramentu Pokuty można będzie przystąpić w piątek podczas sprawowanych Eucharystii.

9. W piątek i sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy naszych drogich chorych Parafian.

10. W tym tygodniu nie będzie czynny punkt przyjmowania i wydawania odzieży.

11. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na spotkanie w sobotę, 3 listopada, o godz. 16.00 do Domu Parafialnego oraz na Mszę św. o godz. 18.00.

12. Msza św. w intencji Rycerzy Niepokalanej zostanie odprawiona 1 listopada o godz. 12.30.

13. Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich zaprasza na Eucharystię i różaniec w intencji zmarłych członków Stowarzyszenia, Nauczycieli Akademickich, oraz podopiecznych Hospicjum św. Weroniki. Modlitwa odbędzie się w przyszłą niedzielę, 4 listopada, o godz. 16.30 w kaplicy Domu Parafialnego.