z niedzieli 16 października 2005 roku (XXIX Niedziela Zwykła)

Czytania: Prz 31,10-13; 1 Tym 5, 3-10; Mk 3, 31-35.
W tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, we wtorek św. Łukasza Ewangelisty, w czwartek św. Jana Kantego, w piątek bł. Jakuba Strzemię.

1. W dzisiejszą niedzielę 16 października w ramach obchodów tegorocznego Dnia Papieskiego w naszym kościele zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia o godz. 18.00 o szybką beatyfikację Jana Pawła II. Kazanie na tej Mszy wygłosi ks. prof. Piotr Nitecki. O godz. 20.00 wystąpi zespół Skaldowie z programem "Śpiewam Bogu i ludziom". Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Wielkiej Wyspy.

2. Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej "Odrodzenie", koło im. Jana Pawła II we Wrocławiu zaprasza we wtorek 18 października po Mszy św. o godz. 18.00 na zebranie w sali domu parafialnego i na odczyt dr Lecha Stefana pt.: "Wybory A.D. 2005 r. wyzwaniem dla kościoła".

3. W 21 rocznicę męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, przypadającą w środę 19 października zapraszamy na Mszę św. o godz. 14.00, której będzie przewodniczył J.E. ks. bp Józef Pazdur. Po mszy św. modlitwa i złożenie kwiatów przy pomniku pomordowanych kapłanów na naszym cmentarzu.

4. W czwartki adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 (po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego) do modlitwy różańcowej o godz. 17.30. Zapraszamy do modlitwy przed wystawioną Najświętszą Eucharystią.

5. Spotkanie formacyjne Wspólnoty Miłosierdzia Bożego odbędzie się w czwartek 20 października po Mszy wieczornej.

6. W tym tygodniu przypada 3 piątek miesiąca. Tradycyjnie o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. wotywna o Miłosierdziu Bożym. Po Mszy św. odśpiewana zostanie Koronka przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Intencje, które chcemy polecać Bogu podczas tej Mszy, prosimy składać w zakrystii.