z 5 październikaa 2008 roku (XXVII Niedziela Zwykła)

Czytania: Iz 5, 1-7; Flp 4, 6-9; Mt 21, 33-43

W tym tygodniu patronują nam:
we wtorek Najświętsza Maryja Panna Różańcowa,
w czwartek bł. Wincenty Kadłubek.
Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.

1. W miesiącu październiku Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są codziennie o godz. 17.30. Modlitwie tej przewodniczą: w poniedziałki - Klub Seniora, we wtorki - Żywy Różaniec, w środy - Odnowa w Duchu Świętym, w czwartki - grupy młodzieżowe, w piątki - dzieci szkolne, w soboty Wspólnota Bożego Miłosierdzia. Wierni, którzy modlą się na różańcu odmawiając pięć dziesiątek danej tajemnicy, dostępują łaski odpustu.

2. Składki członkowskie i ofiary na Towarzystwo Przyjaciół KUL można dziś wpłacać w kancelarii parafialnej w godzinach od 7.00 do 14.00.

3. Klub Seniora zaprasza na comiesięczną Mszę św. w poniedziałek, 6 października, o godz. 10.30 do kaplicy w Domu Parafialnym.

4. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza w dniu 7 października na Mszę św. o godz. 18.00 poprzedzoną modlitwą różańcową z racji 60 rocznicy powstania tej Wspólnoty w naszej Parafii.

5. Stowarzyszenie Ruch Kultury Chrześcijańskiej "Odrodzenie" zaprasza w przyszłą niedzielę, 12 października, o godz. 14.00 na Mszę św. sprawowaną w języku łacińskim, według tradycyjnego rytu.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić VIII Dzień Papieski pod hasłem "Jan Paweł II - wychowawca młodych". Złożone w tym dniu przed kościołem ofiary do puszek przeznaczone będą na stypendia dla ubogiej, uzdolnionej młodzieży.

7. W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności świętej pamięci + Anna Grzybowska i + Włodzimierz Dojdź. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...