z 14 września 2008 roku (XXIV Niedziela Zwykła)

Czytania: Lb 21, 4-9; Flp 2, 6-11; J 3, 13-17

W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy NMP Bolesną,
we wtorek Świętych Męczenników Korneliusza i Cypriana,
w czwartek św. Stanisława Kostkę,
w sobotę Świętych Męczenników Koreańskich.
Solenizantom życzymy obfitości łask Bożyc.

1. Słowo Boże w dzisiejszą niedzielę głosi w naszej Parafii ks. Wadim Szajkiewicz, posługujący w społeczności katolików w Moskwie.

2. W przedsionku kościoła odbywa się zbiórka na naszą parafialną Kuchnię Charytatywną. Dziękuję za hojność wszystkim, dzięki którym możemy codziennie wydawać potrzebującym 200 ciepłych posiłków i chleb.

3. Procesja z Relikwiami św. Stanisława biskupa i męczennika oraz św. Doroty dziewicy i męczennicy rozpocznie się dziś w kościele Matki Bożej Różańcowej na Złotnikach o godz. 16.00, a zakończy w kościele św. Andrzeja Apostoła na Stabłowicach.

4. Msza św. w intencji osób należących do Apostolstwa Dobrej Śmierci zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 18.00. W tym dniu zapraszamy rano o 6.30 do modlitwy Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP, a o godz. 17.30 Różańcem do Siedmiu Boleści Matki Bożej.

5. W czwartek, w święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, zapraszamy młodzież naszej Parafii na Mszę św. o godz. 19.00 do kaplicy w Domu Parafialnym. Będzie to inauguracja tegorocznych spotkań w Duszpasterstwie Nazaret. Szczególnie zapraszamy kandydatów do bierzmowania.

6. Zapraszamy na diecezjane czuwanie u tronu Jasnogórskiej Pani Z Maryją w służbie życia, z 19 na 20 września. Wyjazd w piątek o godz. 19.00, powrót w sobotę ok. godz. 11.00. Zapisy na tę pielgrzymkę do Częstochowy odbywają się w zakrystii i kancelarii parafialnej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Koszt wyjazdu 30 zł.

7. Uzdolnione muzycznie dzieci zapraszamy do naszej Scholii. Próby odbywają się w soboty o godz. 16.00 w Domu Parafialnym.

8. Katechezy przedślubne dla narzeczonych z parafii Świętej Rodziny i św. Faustyny rozpoczną się 27 września. Spotkania te odbywać się będą w soboty o godz. 19.00 w kościele św. Faustyny. Zapraszamy narzeczonych planujący zawrzeć sakrament małżeństwa w okresie świąt Bożego Narodzenia.

9. W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności świętej pamięci + Witold Zdanowicz i + Marcin Góralczyk. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...