z niedzieli 13 sierpnia 2006 roku (XIX Niedziela Zwykła)

Czytania: Krl 19, 4-8; Ef 4, 30-5; 2 J 6, 41-51.

W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Maksymiliana Marii Kolbego,
w czwartek św. Jacka. Wszystkim Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.

1. W przedsionku kościoła odbywa się zbiórka na naszą parafialną Kuchnię Charytatywną. Dziękuję za hojność wszystkim, dzięki którym możemy codziennie wydawać potrzebującym ponad 200 ciepłych posiłków i całodzienną rację chleba.

2. We wtorek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Zioła będziemy święcić podczas każdej Mszy Świętej. Panie z Żywego Różańca będą rozprowadzać wianki. Taca z uroczystości Wniebowzięcia przeznaczona jest na odbudowę kościołów w naszej Archidiecezji.

3. W Uroczystość NMP Częstochowskiej - 26 sierpnia - serdecznie zapraszamy na IV Międzyparafialną Pieszą Pielgrzymkę do kościoła Matki Bożej Częstochowskiej przy Alejach Kochanowskiego. Bliższe informacje organizacyjne zostaną podane w przyszłą niedzielę.

4. W najbliższych dniach rozpoczynamy remont dachu naszej świątyni. Pierwszy jego etap to zmiana poszycia wieży. Zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi zostanie pokryta miedzianą blachą. Końcem września cieszyć nas będzie odnowionym obliczem, zgodnym z pierwotną myślą architekta kościoła Kurta Langera z 1930 roku. Wieża zaleczy też wojenne rany ostrzeliwań artyleryjskich.