z 16 marca 2008 roku (Niedziela Palmowa)

Czytania: Iz 50, 4-7; Flp 2, 6-11; Mt 26, 14-27

1. Dziś o godzinie 17.30 zostanie odprawione ostatnie w tegorocznym Wielkim Poście nabożeństwo Gorzkich Żali.

2. W Wielką Środę punkt wydawania odzieży nie będzie czynny.

3. Filharmonia Wrocławska w Wielką Środę zaprasza na wyjątkowe wykonanie Pasji wg św. Mateusza, do której muzykę skomponował J.S. Bach. Bliższe informacje znajdują się na plakacie zamieszczonym w gablocie przed kościołem.

4. W Wielki Czwartek i Piątek kancelaria parafialna będzie czynna od godz. 10.00 do 10.30.

5. W Wielką Sobotę nie będzie spotkania Kursu Przedmałżeńskiego.

6. Przy ambonie wyłożony jest nowy numer naszego parafialnego czasopisma "U Świętej Rodziny", zatytułowany "Miłość Ukrzyżowana" oraz Losservatore Romano.

W Wielki Czwartek w Kościele Powszechnym rozpoczynamy Triduum Paschalne. W tym dniu obchodzimy pamiątkę ustanowienia dwóch Sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. W Archikatedrze o godz. 9.00 Metropolita Wrocławski w asyście kapłanów odprawi Mszę Krzyżma.

W naszym kościele Msza Wieczerzy Pańskiej będzie odprawiona o godz. 18.00. Po niej do godz. 22.00 będziemy adorować Pana Jezusa uwięzionego w ciemnicy.

W Wielki Piątek adorację rozpoczniemy o godz. 7.00 rano. O godz. 8.00 odprawiona będzie Jutrznia. Po południu o godz. 15.00 odbędzie się Droga Krzyżowa od naszego kościoła Świętej Rodziny do kościoła św. Faustyny. Rozważania stacji poprowadzą: 1- Wspólnota Różańca Świętego, 2-Rycerze Niepokalanej, 3-Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich, 4- Grupa Miłosierdzia Bożego, 5- Młodzież, 6- Przedstawiciele Rodzin, 7- Odnowa w Duchu Świętym. Pozostałe rozważania stacji Męki Pańskiej poprowadzi wspólnota Św. Faustyny.

Liturgia męki i śmierci Pana Jezusa celebrowana będzie o godz. 18.00. Po niej adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 22.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy w Wielki Piątek po liturgii Męki Pańskiej.

W Wielką Sobotę obchodzimy Wigilię Paschalną. Od godz. 7.00 rano adoracja przy Bożym Grobie. O godz. 8.00 odprawiona będzie Jutrznia. Święcenie pokarmów będzie odbywało się co godzinę od 9.00 do 17.00. W tym dniu będą rozprowadzane caritasowskie "chlebki miłości".

Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie do kościoła w tym dniu świec. Liturgię Wielkiej Soboty zakończymy Procesją Rezurekcyjną wokół kościoła.

Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy Mszą św. o godz. 6.00, poprzedzoną Procesją Eucharystyczną.