z 23 listopada 2008 roku (UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA)

Czytania: Ez 34, 11-17; 1 Kor 15, 20-28; Mt 25, 31-46

W tym tygodniu w poniedziałek patronują nam święci męczennicy Andrzej Dung-Lac i jego Współbracia.
Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.

1. W ramach bezpośrednich przygotowań do uroczystości peregrynacja relikwii św. Joanny Beretty Molla kazania głosi dziś ks. profesor Kazimierz Lubowicki. Bardzo dziękujemy za tę posługę.

2. Peregrynacja relikwii rozpocznie się od procesyjnego przeniesienia relikwii z parafii św. Faustyny. W sobotę, tj. 29 listopada, zgromadzimy się w kościele św. Faustyny o godz. 16.45, prosimy przynieść świece. Około godz. 17.15 rozpocznie się w naszym kościele nabożeństwo powitania relikwii, po czy o godz. 18.00 będziemy celebrować Eucharystię. Po Mszy ok. godz. 19.30 rozpocznie się modlitwa w intencji żon i mężów prowadzona przez Wspólnotę Domowego Kościoła. Od godz. 21.00 adorację przejmie młodzież. W niedzielę, 30 listopada, o godz. 6.30 Rycerze Niepokalanej rozpoczną modlitwę Godzinkami w intencji wdów i wdowców. Od godz. 8.00 do 9.00 różaniec w intencji dzieci i wnuków. Centralnym punktem peregrynacji będzie Msza pod przewodnictwem Księdza Metropolity o godz. 12.30, podczas której będziemy polecać Jubilatów sakramentu małżeństwa. Msza będzie transmitowana przez Radio Rodzina. O godz. 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego w intencji dziadków. Od godz. 19.00 do 20.00 możliwość indywidualnej modlitwy przed relikwiami św. Joanny. Zachęcamy do czynnego udziału w tych uroczystościach. Plan peregrynacji w wersji do wydruku (plik PDF) można pobrać tutaj.

3. W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszła świętej pamięci: +Zofia Saganowska. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie...