z niedzieli 12 listopada 2006 roku (XXXII Niedziela Zwykła)

Czytania: Krl 17, 10-16; Hbr 9, 24-28; Mk 12, 38-44.

W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy Pierwszych Męczenników Polski: św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, w czwartek obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej, w piątek wspominamy św. Elżbietę Węgierską, w sobotę bł. Karolinę Kózkównę. Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.

1. W ubiegłą niedzielę na pokrycie kosztów remontu dachu naszego kościoła zebraliśmy kwotę siedmiu tysięcy stu złotych. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.

2. Wspólnota Matki w Modlitwie oraz wspólnota Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego zaprasza we wtorek, 14 listopada, na Mszę św. o godz. 18.00 oraz na spotkanie po Eucharystii w klasztorze Sióstr.

3. Spotkanie formacyjne Wspólnoty Miłosierdzia Bożego odbędzie się w czwartek, 16 listopada, po Mszy wieczornej.

4. W tym tygodniu przypada 3 piątek miesiąca. Tradycyjnie o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Miłosierdziu Bożym. Po Mszy odmówiona zostanie Koronka przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Intencje, które chcemy polecać Bogu podczas tej Mszy, prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

5. W przyszłą sobotę, 18 listopada, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ks. Romana - z racji przypadających imienin.

6. Rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na cykl spotkań pt.: Twój nastolatek potrzebuje Ciebie, który poprowadzi pracownik naukowy Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego pan dr Andrzej Ładyżyński oraz rodzice ze Wspólnoty Płomień Pański. W najbliższą niedzielę
19 listopada o godz. 17.00 w Domu Parafialnym omówiony zostanie temat Jak kochać nastolatka.

7. Codziennie o godz. 17.30 odmawiamy różaniec, a godz. 18.00 odprawiana jest Msza św. za zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej. W tym tygodniu będziemy polecać Bogu zmarłych, o których pamiętali zamieszkali przy następujących ulicach: w poniedziałek - Okrzei, Olszewskiego, Pierwszej Dywizji, Piramowicza, we wtorek - Partyzantów, w środę - Plater, Potebni, w czwartek - Promień, Sępołowskiej, Sierakowskiego, w piątek - Sowińskiego, Spółdzielcza, w sobotę - Stefczyka, Szanieckiego, Ściegiennego, Waryńskiego.

8. W przyszłą niedzielę cykl kazań pt. "Chrześcjańskie savoire vivre" rozpocznie w naszej Wspólnocie ks. Aleksander Radecki.