z 19 października 2008 roku (XXIX Niedziela Zwykła)

Czytania: Iz 45, 1-6; Tes 1, 1-5; Mt 22, 15-21

W tym tygodniu patronują nam:
w poniedziałek św. Jan Kanty,
we wtorek bł. Jakub Strzemię.
Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.

1. W ubiegłą niedzielę na stypendia dla ubogiej, uzdolnionej młodzieży zebraliśmy kwotę: pięciu tysięcy sześćset siedemdziesięciu złotych. Bóg zapłać!

2. W przedsionku kościoła odbywa się zbiórka na naszą parafialną Kuchnię Charytatywną. Dziękuję za hojność wszystkim, dzięki którym możemy codziennie wydawać potrzebującym ponad 200 ciepłych posiłków i chleb.

3. We wtorek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na plebanię liderów grup działających w naszej wspólnocie, tworzących Radę Parafialną, celem omówienia przygotowań do peregrynacji relikwii św. Joanny Beretty Molli, patronki narzeczonych, małżeństw i rodzin. W dniu peregrynacji, tj. 30 listopada obecny będzie wśród nas ks. Arcybiskup Metropolita Wrocławski, który odprawiając Mszę św. o godz. 12.30 udzieli specjalnego błogosławieństwa małżeństwom obchodzącym swoje Jubileusze, dlatego prosimy o zgłaszanie się takich małżeństw do kancelarii lub zakrystii celem wypisania formularza takiego błogosławieństwa.

4. Należących do wspólnoty Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego zapraszamy na spotkanie do klasztoru naszych Sióstr w sobotę, 25 października, o godz. 15.00.

5. W przyszłą niedzielę, 26 października, zapraszamy na Mszę o godz. 20.00, podczas której będziemy w naszej Parafii uroczyście przyjmować relikwie bł. Karoliny Kózkówny, która oddając życie w bronie swojej czystości, stała się patronką Ruchu Czystych Serc, a także Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

6. Od poniedziałku, 3 listopada, rozpoczniemy modlitwę wypominkową w intencji zmarłych. Codzienne o godz. 17.30 odmawiany będzie różaniec wypominkowy, a o godz. 18.00 odprawiana Msza św. za zmarłych, polecanych w danym dniu. Porządek wyczytywania kartek wypominkowych podany zostanie w niedzielę 2 listopada. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk oraz podawanie ulicy zamieszkania składających wypominki. Tradycyjnie kolejność wyczytywania kartek określi alfabetyczny spis ulic naszej Parafii. Kartki wspominkowe wyłożone są na ławkach i stoliku przy ambonie.

7. Polecamy nowy numer naszego parafialnego czasopisma "U Świętej Rodziny" zatytułowany "Chrześcijańskie wychowanie", który wyłożony jest na stoliku przy ambonie.

8. W miesiącu październiku Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są codziennie o godz. 17.30.

9. W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności świętej pamięci + Helena Wolińska,
+ Jerzy Miniewicz i + Krystyna Korycka. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...