z niedzieli 9 października 2005 roku (XXVIII Niedziela Zwykła)

Czytania: Iz 25,6-10; Flp 4, 12-14; Mt 22, 1-14.
W tym tygodniu w czwartek obchodzimy wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, w sobotę św. Teresy od Jezusa.

1. Przez cały miesiąc październik o godz. 17.30 odprawiane jest Nabożeństwo Różańcowe. W poniedziałki prowadzą modlitwę osoby z Klubu Seniora, we wtorki - Żywy Różaniec, w środy - Rycerze Niepokalanej, w czwartki - Odnowa w Duchu Świętym, w piątki - dzieci, w sobotę - Żywy Różaniec .

2. W przedsionku kościoła odbywa się zbiórka na naszą parafialną Kuchnię Charytatywną. Dziękuję za hojność wszystkim, dzięki którym możemy codziennie wydawać potrzebującym ponad 200 ciepłych posiłków i całodzienną rację chleba.

3. W kaplicy Domu Parafialnego odprawiana jest Msza św. o godz. 11.30 dla młodzieży, która w tym roku pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania. Na to nabożeństwo zapraszamy także rodziców gimnazjalistów.

4. W poniedziałek 10 Października rozpocznie się w naszej Parafii Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym. Zapraszamy wszystkich pragnących odnowić swoje życie i wiarę. Zapraszamy młodzież i osoby dorosłe. Podczas trwania Seminarium zapewniamy rodzicom opiekę nad ich małymi dziećmi. Początek jutro o godz. 18.00. Szczegóły na ulotkach i plakatach.

5. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej duszpasterze i młodzież XI LO zapraszają Pedagogów na Mszę św. odprawianą w intencji Nauczycieli. Msza zostanie odprawiona w poniedziałek 10 października o godz. 18.00. Po Mszy zapraszamy Nauczycieli na spotkanie na plebanię.

6. Dziewczynki z klas od drugiej do piątej, które pragną należeć do harcerstwa zrzeszonego w Federacji Skautingu Europejskiego "Zawisza" zapraszamy na zbiórkę w sobotę 15 października o godz. 10.00 przed nasz kościół.

7. W przyszła niedzielę 16 października w ramach obchodów tegorocznego Dnia Papieskiego w naszym kościele zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia o godz. 18.00 o szybką beatyfikację Jana Pawła II. Kazanie na tej Mszy wygłosi ks. prof. Piotr Nitecki. O godz. 20.00 wystąpi zespół Skaldowie z programem "Śpiewam Bogu i ludziom". Zespół ten witał Ojca Świętego w dniu konsekracji Bazyliki Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Wielkiej Wyspy.

Archiwum ogłoszeń: 25.IX.2005; 18.IX.2005; 11.IX.2005; 04.IX.2005