z niedzieli 14 stycznia 2007 roku (II Niedziela Zwykła)

Czytania: Iz 62,1-5; 1Kor 12, 4-11; J 2, 1-22.

1. W przedsionku kościoła odbywa się zbiórka na naszą parafialną Kuchnię Charytatywną. Dziękuję za hojność wszystkim, dzięki którym możemy codziennie wydawać potrzebującym 200 ciepłych posiłków i chleb.

2. Stowarzyszenie Ruch Kultury Chrześcijańskiej "Odrodzenie" zaprasza na spotkanie opłatkowe we wtorek, 16 stycznia, do Domu Parafialnego o godz. 17.30.

3. Wspólnota Matek w Modlitwie i Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego zaprasza na modlitwę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w intencji dzieci i mężów we wtorek, 16 stycznia, o godz. 17.30 i na Mszę o godz. 18.00. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie opłatkowe w klasztorze Sióstr Zakonnych.

4. W tym tygodniu kontynuujemy kolędę: w poniedziałek - odwiedzimy zamieszkałych przy ul. Mickiewicza; we wtorek - ul. Olszewskiego; w środę - ul. Szanieckiego, Waryńskiego, Wysockiego - nr nieparzyste; w czwartek - ul. Wysockiego nr parzyste, Sowińskiego nr parzyste 4 - 14, Kosynierów Gdyńskich nr nieparzyste 63 - 91;
w piątek - ul. Sowińskiego - dokończenie, Kosynierów Gdyńskich nr parzyste 68 - 94; w sobotę - Kosynierów Gdyńskich nr nieparzyste 7 - 21, nr parzyste 2a - 10a.

Przy naszej Parafii została powołana fundacja Sancta Familia, która postawiła sobie za cel pomoc osobom potrzebującym oraz dbałość o miejsca szczególnie ważne dla mieszkańców Wielkiej Wyspy. W tej chwili największym wyzwaniem jest przeprowadzenie restauracji naszego cmentarza. Obecnie prowadzane są tam tylko doraźne prace naprawcze oraz porządkowe. Fundacja przygotowała projekt, który zawiera wykonanie utwardzenia dróg i chodników na cmentarzu. Wszystkich, którzy zechcą wesprzeć te działania prosimy o przekazanie na ten cel 1% podatku za rok 2006. Prosimy o to osoby prywatne oraz instytucje, także podatników rozliczających się na zasadzie ryczałtu, prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą czy korzystających z liniowej stawki podatku. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego, oznacza to, że prowadzi przejrzystą księgowość i rozlicza się z każdej powierzonej złotówki. Więcej informacji na temat przekazania 1% podatku można znaleźć na ulotce wyłożonej na ostatnich ławkach w kościele.