z niedzieli 8 stycznia 2006 roku (Niedziela Chrztu Pańskiego)

Czytania: Iz 42,1-7; Dz 10, 34-38; Mk 1, 6-11.

1. Ojciec Święty Benedykt XVI ustanowił nowego biskupa pomocniczego dla Kościoła Wrocławskiego, powołując do tej godności ks. prałata prof. dr hab. Andrzeja Siemieniewskiego. Święcenia biskupie Dostojny Nominat przyjmie w sobotę 11 lutego br., o godz. 11.00 w Archikatedrze Wrocławskiej. Otoczmy Biskupa Nominata naszą modlitwą, wypraszając potrzebne moce Ducha Świętego.

2. W przedsionku kościoła odbywa się zbiórka na naszą parafialną Kuchnię Charytatywną. Dziękuję za hojność wszystkim, dzięki którym możemy codziennie wydawać potrzebującym ponad 200 ciepłych posiłków i całodzienną rację chleba.

3. Zapraszamy dziś na "III Muzyczne Spotkania u Świętej Rodziny". Utwory J. S. Bacha, F. Liszta, P. Ebena usłyszymy w organowym wykonaniu Anny Bednarek, której towarzyszyć będzie skrzypaczka Magdalena Bednarek. Słowo wiążące wygłosi Jacek Woleński. Koncert odbędzie się o godz. 19.00.

4. Klub Seniora zaprasza na comiesięczną Mszę św. w poniedziałek 9 stycznia o godz. 10.30 do kaplicy Domu Parafialnego.

5. W tym tygodniu kontynuujemy kolędę - modlitewną wizytę duszpasterską w domach naszych drogich Parafian:
W poniedziałek - odwiedzimy zamieszkałych przy ul. Szanieckiego, Godebskiego.
We wtorek - Spółdzielcza wszystkie numery parzyste i nieparzyste 1a - 13.
W środę - ul. Spółdzielcza numery nieparzyste 15 - 41, 9 Maja. Mickiewicza 35 - 39.
W czwartek - Mickiewicza 41 - 113.
W piątek - Dembowskiego numery parzyste 18 - 80.
W sobotę - Dembowskiego numery parzyste 82 - 130.

6. Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich zaprasza na spotkanie opłatkowe z udziałem J.E. ks. Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego. Spotkanie odbędzie się w Dolnośląskiej Izbie Lekarskiej przy ul. Matejki 6 w sobotę 14 stycznia o godz. 10.00.

7. Kombatanci 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w 62 rocznicę powołania, zapraszają na Uroczystą Mszę św. do Kościoła Garnizonowego w przyszłą niedzielę 15 stycznia na godz. 12.00.

Kończymy okres Świat Bożego Narodzenia. Z głębi serca przepełnionego wdzięcznością składam Bogu Ojcu podziękowanie za dar naszej Wspólnoty Parafialnej p.w. Świętej Rodziny z Nazaretu.
Dziękuję niezmiernie gorąco wszystkim Drogim Parafianom, za okazane w tym czasie ogromne zaangażowanie i pomoc. To dzięki Wam osoby samotne mogły radośnie przeżywać wspólną Wigilię. Dzięki Waszej pomocy kościół został przygotowany na Pasterkę i Świąteczne Eucharystie. Szczególnie dziękuję siostrze zakrystiance Wenancji. Dziękuję młodzieży za przygotowanie liturgii Pasterki o godz. 22.00. Dziękuję za wszelką pomoc w przygotowaniu uroczystości odpustowej czcigodnym Siostrom Zakonnym, Radzie Parafialnej, Służbie Liturgicznej Ołtarza, naszemu Chórowi i panom Organistom. Wszystkim dziękuję za liczny i pobożny udział w Uroczystościach.
Przewielebnemu Księdzu Prałatowi Stanisławowi i księżom Wikariuszom: Romanowi i Witoldowi,
dziękuje za ogrom świątecznego trudu.
Niech Boża Dziecina wynagrodzi Wam, Moi Drodzy, wszelkie dobro uczynione dla naszej Parafialnej Wspólnoty
i niech błogosławi na cały 2006 rok.