z niedzieli 1 stycznia 2006 roku (Świętej Bożej Rodzicielki Maryi)

Czytania: Lb 6,22-27; Ga 4, 4-7; Łk 2, 16-21.

1. W piątek 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Msze św. zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, 16.00, 18.00 i 20.00. My chrześcijanie mamy obowiązek uczestniczenia w tym dniu we Mszy św. Kancelaria Parafialna w Uroczystość Objawienia Pańskiego nie będzie czynna. W przedsionku kościoła panie z Żywego Różańca będą rozprowadzać kadzidło i kredę. Ofiary przeznaczone zostaną na cele charytatywne.

2. W piątek 6 stycznia o godz. 14.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie opłatkowe Żywego Różańca, Apostolstwa Dobrej Śmierci i Rycerzy Niepokalanej połączone ze zmianą Tajemnic Różańcowych.

3. W piątek 6 stycznia przypada I piątek miesiąca. Do comiesięcznego Sakramentu Pokuty można będzie przystąpić podczas sprawowanych nabożeństw.

4. W piątek i w sobotę 6 i 7 stycznia w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy naszych drogich chorych Parafian.

5. W przyszłą niedzielę 8 stycznia zapraszamy na "III Muzyczne Spotkania u Świętej Rodziny". Utwory J. S. Bacha, F. Liszta, P. Ebena usłyszymy w organowym wykonaniu Anny Bednarek, której towarzyszyć będzie na skrzypcach Magdalena Bednarek. Słowo wiążące wygłosi Jacek Woleński. Koncert odbędzie się o godz. 19.00. Zapraszamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu.

6. W tym tygodniu kontynuujemy kolędę - modlitewną wizytę duszpasterską w domach naszych drogich Parafian:
W poniedziałek - odwiedzimy zamieszkałych przy ul. Emilii Plater - numery nieparzyste, ul. Jezierskiego i Smętnej.
We wtorek - ul. Emilii Plater - numery parzyste, ul. Jasna, Piramowicza, Cicha
i Żmichowskiej.
W środę - ul. Olszewskiego.
W czwartek - ul. Głowackiego - numery nieparzyste i Sierakowskiego
W piątek - z racji Uroczystości Objawienia Pańskiego nie będzie kolędy.
W sobotę - ul. Głowackiego - numery parzyste, Sempołowskiej, Korczaka i Brata Alberta.

7. Polecamy nowy świąteczny, a zarazem jubileuszowy numer naszej parafialnej gazety "U Świętej Rodziny" i diecezjalnego miesięcznika "Nowe Życie" (z kalendarzem). Gazety wyłożone są przy ambonie.

PRZEŻYWAJĄC TEN PIĘKNY CZAS WIELKIEJ TAJEMNICY MIŁOŚCI BOGA DO CZŁOWIEKA, ŻYCZĘ WSZYSTKIM BY WCIELONE SŁOWO NADAŁO NAJGŁĘBSZY SENS WSZYSTKIM DZIAŁANIOM I PLANOM ORAZ NAPEŁNIAŁO BOGACTWEM ŁASKI I DARÓW
W NOWYM 2006 ROKU