z niedzieli 11 lutego 2007 roku (VI Niedziela Zwykła)

Czytania: Jr 17,5-8; 1Kor 15, 12-20; Łk 6, 17-26.

W tym tygodniu w środę wspominamy Świętych Cyryla i Metodego, Patronów Europy.
Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych

1. W dzisiejszą niedzielę, 11 lutego, kazania głosi Ojciec Duchowny naszego Wyższego Seminarium we Wrocławiu, ks. Aleksander Radecki. Bardzo dziękujemy za posługę.

2. W przedsionku kościoła odbywa się zbiórka na naszą parafialną Kuchnię Charytatywną. Dziękuję za hojność wszystkim, dzięki którym możemy codziennie wydawać potrzebującym 200 ciepłych posiłków i chleb.

3. W ubiegłą niedzielę na pokrycie kosztów remontu dachu prezbiterium i naw bocznych naszego kościoła zebraliśmy kwotę 6 310 zł. Bóg zapłać.

4. Wspólnota Matek w Modlitwie i Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego zaprasza na modlitwę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w intencji dzieci i mężów we wtorek, 13 lutego, o godz. 17.30 i na Mszę o godz. 18.00. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie w klasztorze Sióstr Zakonnych.

5. Spotkanie formacyjne Wspólnoty Miłosierdzia Bożego odbędzie się w czwartek, 15 lutego, po Mszy wieczornej.

6. W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. W tym dniu o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Miłosierdziu Bożym. Po Mszy odmówiona zostanie Koronka przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Intencje, które chcemy polecać Bogu podczas tej Mszy, prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7. W przedsionku kościoła można podpisać Apel do Marszałka Sejmu w sprawie wpisania do Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej "prawną ochronę życia od momentu poczęcia do naturalnej śmierci".

8. Z okazji 90 rocznicy objawień fatimskich organizujemy z naszej parafii pielgrzymkę lotniczo - autokarową do Fatimy z modlitwą o uzdrowienie. Termin od 30 kwietnia do 7 maja br. Całkowity koszt wynosi 2 090 zł. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek 19 lutego o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Dla zainteresowanych programy pielgrzymki w zakrystii.