z niedzieli 4 grudnia 2005 roku (II Niedziela Adwentu)

W tym tygodniu w środę obchodzimy wspomnienie św. Ambrożego. W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - w tym dniu, w modlitwach pamiętajmy o dostojnym solenizancie, naszym Arcybiskupie, księdzu Marianie Gołębiewskim. Wszystkim solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.

1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy rekolekcje. Będziemy je przeżywać pod przewodnictwem ks. dr Andrzeja Tomko, sekretarza Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Tematem tegorocznych rekolekcji jest "Duchowość małżeństwa i rodziny". Modlimy się, aby Słowo Boże rzucane na glebę naszych serc przyniosło obfity plon.

2. Plan rekolekcji jest następujący:

Niedziela 4 grudnia
- godz. 7.00 Msza św. z nauką ogólną,
- godz. 10.30 Msza św. z nauką dla dzieci,
- godz. 11.30 Msza św. z nauką dla gimnazjalistów,
- godz. 12.30 Msza św. z nauką ogólną,
- godz. 18.00 Msza św. z nauką ogólną,
- godz. 20.00 Msza św. z nauką dla młodzieży

Poniedziałek 5 grudnia
Rodzina jako miejsce poznawania i realizowania wartości
- godz. 18.00 Msza św. z nauką dla dorosłych,
- godz. 20.00 Msza św. z nauką dla młodzieży - Dom Parafialny

Wtorek 6 grudnia
Narodzić się aby kochać
- godz. 18.00 Msza św. z nauką dla dorosłych,
- godz. 20.00 Msza św. z nauką dla młodzieży - Dom Parafialny

Środa 7 grudnia
Rodzina jedyną nadzieją narodów
- godz. 9.00 Msza Św. z nauką ogólną,
- godz. 18.00 Msza Św. z nauką ogólną - zakończenie rekolekcji

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA - w ŚRODĘ w godz.: od 8.00 do 10.00 oraz od 16.00 do 19.00

3. Podczas trwania rekolekcji Msze św. Roratnie z nauką dla dzieci odprawiane będą o godz. 17.00.

4. Dziś po Mszach w kancelarii parafialnej można zaopatrywać się w świece wigilijnej pomocy dzieciom oraz w opłatki. Można również w godzinach od 7.00 do 14.00 wpłacać składki na Towarzystwo Przyjaciół KUL.

5. Harcerze ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" rozprowadzają kalendarze na 2006 rok. Dochód przeznaczony jest na dofinansowanie obozu wakacyjnego.

6. Klub Seniora zaprasza na comiesięczną Mszę św. w poniedziałek 5 grudnia o godz. 10.30 do kaplicy Domu Parafialnego.

7. W czwartek 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 18.00 oraz o 20.00 w Domu Parafialnym.

8. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę św. w czwartek 8 grudnia o godz. 18.00.

9. Bardzo serdecznie prosimy naszych drogich Parafian o zgłaszanie w zakrystii dziś i podczas rekolekcji małżeństw, które w bieżącym roku obchodziły 50 lub 25 rocznicę ślubu. W intencji tych par Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Marian Gołębiewski odprawi Sumę Odpustową w Uroczystość Świętej Rodziny 1 stycznia 2006 roku. Nasz Metropolita przekaże Jubilatom okolicznościowe błogosławieństwo.