z niedzieli 4 września 2005 roku (XXIII Niedziela Zwykła)

Czytania: Ez 33, 7-9; Rz 13, 8-10; Mt 16, 18, 15-20.
W tym tygodniu w czwartek obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

1. Składki członkowskie i ofiary na Towarzystwo Przyjaciół KUL można dziś wpłacać w kancelarii parafialnej w godzinach od 7 do 14.

2. Msza św. w intencji zmarłych biskupów, kapłanów i wiernych, którzy ponieśli śmierć w II wojnie światowej zostanie odprawiona w poniedziałek 5 września o godz. 18.

3. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Płomień Pański" zaprasza na Mszę św. inaugurującą nowy rok formacyjny w poniedziałek 5 września o godz. 19.30 do Domu Parafialnego.

4. Spotkanie dla osób pragnących uczestniczyć w parafialnej pielgrzymce do Rzymu odbędzie się w środę 7 września o godz. 19 w Domu Parafialnym.

5. Nasza schola "Wiolinki Świętej Rodzinki" serdecznie zaprasza wszystkie dzieci, które lubią i chcą śpiewać na pierwsze po wakacjach spotkanie - w piątek 9 września o godz. 16.30 do sali kominkowej w starej plebanii.

6. Specjalistyczna Poradnia Rodzinna działająca przy naszej parafii wznawia swoją działalność i zaprasza na konsultacje do prawnika, psychologa, pedagoga, logopedy i duszpasterza. Plan pracy Poradni wywieszony jest
w gablocie przy wejściu do kościoła (niebawem znajdzie się także na stronie internetowej - przyp. adm.)

7. Zapraszamy na diecezjalną pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd w piątek 16 września o godz. 12, powrót w sobotę 17 września w godzinach południowych. Dokładny plan pielgrzymki wywieszony jest w gablocie przy wejściu do kościoła. Koszt przejazdu 30 zł. Zapisy po Mszach w zakrystii.

Siostra Maria Asteria pracująca do tej pory w naszej Ochronce przeszła do pracy w podobnej placówce w Jemielnicy koło Opola. Dziękujemy Siostrze za obecność w naszej parafii, za świadectwo życia, za modlitwę, za trud kształtowania młodych serc. Serdecznie witamy siostrę Marię Celinię. Życzymy Siostrze wszelkich potrzebnych łask Bożych i wdzięczności podopiecznych. Cieszymy się, że jest Siostra z nami.