z niedzieli 11 marca 2007 roku (III Niedziela Wielkiego Postu)

Czytania: Wj 3, 1-15; 1 Kor 10, 1- 12; Łk 13, 1-9

1. Dziś rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. prof. Waldemar Irek. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w tych rekolekcjach i prosimy o modlitwę w intencji wszystkich Parafian.

2. W przedsionku kościoła odbywa się zbiórka na działalność naszej Kuchni Charytatywnej. Dziękuję za hojność wszystkim, dzięki którym możemy codziennie wydawać potrzebującym 200 ciepłych posiłków i chleb.

3. Przez cały okres Wielkiego Postu są odprawiane nabożeństwa:
- Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie 9.30 i 17.30,
- Gorzkich Żali z nauką pasyjną w niedziele o godzinie 17.30.

4. Wspólnota Matek w Modlitwie i Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego zaprasza na modlitwę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w intencji dzieci i mężów. Zapraszamy we wtorek, 13 marca, o godz. 17.30. Po wieczornej Eucharystii odbędzie się spotkanie w klasztorze naszych Sióstr Zakonnych.

5. Kolejne spotkanie kursu przedmałżeńskiego odbędzie się w piątek, 16 marca, o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. będzie grał na rzadko spotykanym instrumencie o nazwie "Fletnia Pana" artysta Mariusz Wilk. Po każdej Mszy odbędzie się krótki koncert.

7. W ubiegłą niedzielę na pokrycie kosztów remontu dachu prezbiterium i naw bocznych naszego kościoła zebraliśmy kwotę 6 450 zł. Bóg zapłać.

8. Osoby, które chcą przekazać 1% podatku za rok 2006 na rzecz naszej fundacji Sancta Familia, a mają problemy z wypełnieniem odpowiednich dokumentów, mogą zgłosić się do kancelarii parafialnej we wtorek od godz. 15.30 do godz. 16.30. Wpłacając 1% każdy może partycypować w wykonaniu utwardzenia dróg i chodników na naszym cmentarzu.