z niedzieli 9 grudnia 2007 roku (II Niedziela Adwentu)

Czytania: Iz 11, 1-10; Rz 15, 4-9; Mt 3, 1-12

W tym tygodniu w czwartek wspominamy św. Łucję, w piątek św. Jana od Krzyża.
Solenizantom życzymy wielu łask Bożych.

1. Dziś w naszej wspólnocie rozpoczynamy rekolekcje. Będziemy je przeżywać pod przewodnictwem ks. dra Andrzeja Jerie, Rzecznika Prasowego Archidiecezji Wrocławskiej. Modlimy się, aby Słowo Boże rzucane na glebę naszych serc przyniosło obfity plon. Plan rekolekcji dostępny jest TUTAJ.

2. Podczas trwania rekolekcji, tj. w poniedziałek i we wtorek, Msze św. Roratnie z nauką dla dzieci odprawiane będą o godz. 17.00. Przed Roratami o godz. 16.30 zapraszamy na śpiewanie Godzinek ku Czci Niepokalanie Poczętej.

3. W przedsionku kościoła odbywa się zbiórka na naszą parafialną Kuchnię Charytatywną i organizowaną wigilię dla samotnych. Dziękuję za hojność wszystkim, dzięki którym możemy codziennie wydawać potrzebującym ciepły posiłek i chleb.

4. Ochronka Sióstr zapraszają na kiermasz świąteczny, który odbywa się przed wejściem do Domu Parafialnego. Kiermasz ma charakter charytatywny.

5. Ruch Kultury Chrześcijańskiej "Odrodzenie" zaprasza na drugą część wykładu ks. prałata Stanisława Pawlaczka pt. "Katolicka nauka społeczna - liberalizm czy solidaryzm". Zapraszamy we wtorek, 11 grudnia, po Mszy wieczornej do Domu Parafialnego.

6. Bardzo serdecznie prosimy naszych drogich Parafian o zgłaszanie w zakrystii lub kancelarii małżeństw, które w bieżącym roku obchodziły 50 lub 25 rocznicę ślubu. W intencji tych par J.E. Ksiądz Arcybiskup Marian Gołębiewski odprawi Sumę Odpustowa w Uroczystość Świętej Rodziny, 30 grudnia 2007 roku o godz. 10.30. Metropolita przekaże Jubilatom okolicznościowe błogosławieństwa.

7. W kancelarii parafialnej można dziś zaopatrywać się w opłatki i świece wigilijnej pomocy dzieciom.

8. Od administratora strony: W sobotę, 15 grudnia o godz.19:00 w kościele pw. św. Faustyny studenci DA „Wawrzyny” przedstawią koncert upamiętniający wydarzenia stanu wojennego. Koncert opiera się na tekstach poetów tamtego okresu, m.in. Jacka Kaczmarskiego, Zbigniewa Herberta, Stanisława Barańczaka, a także na fragmentach prozy ks. Józefa Tischnera.