z 31 sierpnia 2008 roku (XXII Niedziela Zwykła)

Czytania: 1 Krl 19, 9-13; Rz 9, 1-5; Mt 14, 22-33

W tym tygodniu patronują nam:
w poniedziałek św. Bronisława,
w środę św. Grzegorz.
Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.

1. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na rzecz ofiar kataklizmów i działań wojennych.

2. Klub Seniora zaprasza na comiesięczną Mszę św. w poniedziałek, 1 września, o godz. 10.30 do kaplicy w Domu Parafialnym.

3. Jubilatów należących do wspólnoty Żywego Różańca zapraszamy na uroczyste nabożeństwo w środę, 3 września, o godz. 17.20 oraz na Mszę o godz. 18.00.

4. W piątek, 5 września, przypada I piątek miesiąca. Do comiesięcznego Sakramentu Pokuty można będzie przystąpić podczas sprawowanych Mszy, a szczególnie w godz. od 16.30 do 19.00. Do skorzystania ze spowiedzi zachęcamy dzieci i młodzież rozpoczynającą naukę w Nowym Roku Szkolnym.

5. W piątek i sobotę odwiedzimy naszych drogich, chorych Parafian.

6. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na spotkanie w sobotę, 6 września, o godz. 16.00 do Domu Parafialnego.

7. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, 7 września, o godz. 10.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci , młodzież, rodziców i nauczycieli. Uczniów klas pierwszych prosimy o przyniesienie do poświecenia książek i zeszytów.
Wszystkim rozpoczynającym jutro naukę i pracę życzymy, aby Bóg udzielił obfitości darów Ducha Świętego, szczególnie mądrości, wytrwałości
i cierpliwości. Niech Chrystus rodzi w Waszych sercach gorące pragnienie poszukiwania i odkrywania prawdy. Życzymy Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Wychowawcom wzajemnej życzliwości i radości ze zdobytej i przekazywanej wiedzy w Nowym Roku Szkolnym
.

8. Nowy numer naszego parafialnego czasopisma U Świętej Rodziny zatytułowany Prowadzi nas Bóg wyłożony jest na stoliku obok ambony.

9. W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności świętej pamięci:
+Zofia Jarosz, +Stanisława Rodziewicz, +Krzysztof Krauze, +Anna Sędzimir.
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…