z niedzieli 11 listopada 2007 roku (XXXII Niedziela Zwykła)

Czytania: Mch 7, 1-14; 2 Tes 2, 16 -3,5; Łk 20, 27-38

W tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Jozafata, we wtorek św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polski, w piątek Rocznicę Poświęcenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej, w sobotę wspominamy św. Elżbietę Węgierską. Solenizantom życzymy wielu łask Bożych.

1. W przedsionku kościoła odbywa się zbiórka na naszą parafialną Kuchnię Charytatywną. Dziękuję za hojność wszystkim, dzięki którym możemy codziennie wydawać potrzebującym ponad 200 ciepłych posiłków i chleb.

2. W ubiegłą niedzielę na pokrycie kosztów remontu elewacji naszego kościoła zebraliśmy kwotę ośmiu tysięcy złotych. Dziękujemy za ofiarność.

3. W poniedziałek, 12 listopada, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ks. Witolda - z racji przypadających imienin.

4. Ruch Kultury Chrześcijańskiej "Odrodzenie" zaprasza na wykład ks. prałata Stanisława Pawlaczka pt.: "Katolicka nauka społeczna - liberalizm czy solidaryzm". Zapraszamy we wtorek, 13 listopada, o godz. 18.45 do Domu Parafialnego.

5. Spotkanie formacyjne Wspólnoty Miłosierdzia Bożego odbędzie się w czwartek, 15 listopada, po Mszy wieczornej.

6. W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Tradycyjnie o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Miłosierdziu Bożym. Po Mszy odmówiona zostanie Koronka przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Intencje, które chcemy polecać Bogu podczas tej Mszy, prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7. Duszpasterstwo Młodzieży wydało kalendarz parafialny na 2008. rok. Kalendarz ma zaznaczone uroczystości kościelne i patronów każdego dnia, ponadto znajdują się w nim informacje o działalności naszej wspólnoty. Dochód z kalendarzy przeznaczony jest na działalność Duszpasterstwa Nazaret. Kalendarz rozprowadza młodzież przed kościołem.

8. Codziennie o godz. 17.30 odmawiamy różaniec, a godz. 18.00 odprawiana jest Msza za zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej. W tym tygodniu będziemy polecać Bogu zmarłych, o których pamiętali zamieszkali przy następujących ulicach:
w dzisiejszą niedzielę - Partyzantów,
w poniedziałek - Piramowicza, Plater, Potebni,
we wtorek - Promień, I Dywizji, Smętna, Sempołowskiej,
w środę - Sierakowskiego, Stefczyka, Sowińskiego,
w czwartek - Spóldzielcza, Szanieckiego,
w piątek - Ściegiennego, Waryńskiego, Wysockiego, Żmichowskiej,
w sobotę - kartki bez adresów,
w przyszłą niedzielę - kartki bez adresów.

9. Na naszej stronie w dziale PISMO PARAFIALNE pojawiły się tegoroczne egzemplarze pisma "U Świętej Rodziny" w wersji elektronicznej - do pobrania. Zachęcamy do czytania.