z niedzieli 2 września 2007 roku (XXII Niedziela Zwykła)

Czytania: Syr 3, 17-29; Hbr 12, 18-24; Łk 14, 7-14

W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Grzegorza Wielkiego,
w sobotę Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. Solenizantom życzymy wielu łask Bożych.

1. Młodzież naszej Parafii zapraszamy na Mszę św. inaugurującą tegoroczne spotkania Duszpasterstwa "Nazaret". Zapraszamy w czwartek, 6 września, do kaplicy Domu Parafialnego o godz. 19.00.

2. W piątek, 7 września, przypada I piątek miesiąca. Do comiesięcznego Sakramentu Pokuty można będzie przystąpić podczas sprawowanych Mszy, a szczególnie w godz. od 16.30 do 19.00. Do skorzystania ze spowiedzi zachęcamy dzieci i młodzież rozpoczynającą naukę w Nowym Roku Szkolnym. W piątek i sobotę odwiedzimy naszych drogich, chorych Parafian.

3. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego zostanie odprawiona w piątek, 7 września, o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci , młodzież, rodziców i nauczycieli. Uczniów klas pierwszych prosimy o przyniesienie do poświecenia książek i zeszytów.

4. Uroczystość religijno - patriotyczna związana z pamięcią o bohaterach Narodu Polskiego odbędzie sie w sobotę, 8 września, w Sanktuarium Golgoty Wschodu u Ojców Redemptorystów o godz. 11.00.

5. Siostry: Wenancja i Arkadia posługujace do tej pory w naszej Parafii przeszły do innych placówek zakonnych. Dziękujemy Siostrom za pracę w naszej Parafii, za świadectwo życia, modlitwę i trud kształtowania młodych serc. Serdecznie witamy siostry: Lucyllę i Magdalenę. Ponadto Ksiądz Arcybiskup skierował do naszej wspólnoty nowego wikariusza, ks. Jacka Froniewskiego oraz na praktykę duszpasterską ks. diakona Michała Taragę. Ciesząc się, że Czcigodne Siostry i Księża są z nami we Wspólnocie Świętej Rodziny, życzymy wszelkich potrzebnych łask Bożych.

Wszystkim rozpoczynającym jutro naukę i pracę życzymy, aby Bóg udzielił obfitości darów Ducha Świętego, szczególnie mądrości, wytrwałości i cierpliwości. Niech Chrystus rodzi w Waszych sercach gorące pragnienie poszukiwania i odkrywania prawdy. Życzymy Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Wychowawcom wzajemnej życzliwości i radości ze zdobytej i przekazywanej wiedzy w Nowym Roku Szkolnym.