z niedzieli 17 września 2006 roku (XXIV Niedziela Zwykła)

Czytania: Iz 50, 5-9; Jk 2, 14-18; Mk 8, 27-35.

W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Stanisława Kostkę, w środę Świętych Męczenników Andrzeja, Pawła i współbraci, w czwartek św. Mateusza Ewangelistę, w sobotę św. o. Pio. Wszystkim Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.

1. Powakacyjne spotkanie Dzieci Maryi w grupie młodszej i starszej odbędzie się we wtorek 19 września o godz. 17.00 w salce na starej plebanii.

2. Dolnośląska Rodzina Katyńska i Organizacje Kombatanckie zapraszają na uroczystości religijno-patriotyczne w sobotę 23 września o godz. 11.00 w Sanktuarium Golgoty Wschodu u Ojców Redemptorystów, przy ul. Wittiga.

3. Siostry Służebniczki Śląskie zapraszają wszystkich należących do Rodziny bł. Edmunda na spotkanie, w sobotę, 23 września o godz. 15.00 w klasztorze Sióstr.

4. Katechezy przedślubne dla narzeczonych z parafii Świętej Rodziny i św. Faustyny rozpoczną się 23 września. Spotkania te odbywać się będą w soboty o godz. 19.00 w kościele św. Faustyny, w salce nad zakrystią. Zapraszamy narzeczonych planujący zawrzeć sakrament małżeństwa w okresie świąt Bożego Narodzenia.

5. Po przerwie wakacyjnej wznowiła pracę nasza Poradnia Rodzinna. Zapraszamy na konsultacje do lekarza, nauczyciela naturalnego planowania rodziny, prawnika, psychologa i pedagoga. Plan pracy Poradni wywieszony jest w gablocie.

6. Spotkanie dla Rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę, 24 września, po Mszy o godz. 10.30.

7. Polecamy nowy numer parafialnego czasopisma "U Świętej Rodziny" zatytułowany "W krzyżu nauka".

8. Doświadczenie klęski powodzi, jaka miała miejsce we Wrocławiu w 1997 roku, jej tragizm, ale i miejscowe zwycięstwa nad żywiołem, stały się inspiracją ogólnowrocławskiej procesji błagalno-dziękczynnej z relikwiami św. Stanisława oraz św. Doroty. Modlitwa Wrocławian pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Metropolity z udziałem Duchowieństwa i Wiernych, stała się piękną i chlubną tradycją. W bieżącym roku powierzono organizację tej Uroczystości parafiom naszego Dekanatu, Wrocław-Sępolno. W przyszłą niedzielę, 24 września, zbierzemy się w naszym kościele Świętej Rodziny o godz. 15.15. Po krótkim nabożeństwie wyruszymy do świątyni Ojców Redemptorystów p.w. Matki Boskiej Pocieszenia, gdzie u stóp Golgoty Wschodu zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia. Z perspektywy dziewięciu lat po powodzi zechciejmy przeżyć tę Uroczystość jako dziękczynienie za ocalenie naszej Wielkiej Wyspy. Proszę wszystkich o uczestniczenie w tej historycznej Uroczystości. Oczekuję na łaskawe przyjęcie zaproszenia. Mieszkańców ulicy Dembowskiego proszę o przystrojenie budynków flagami narodowymi a okien, symbolami religijnymi..