z niedzieli 13 listopada 2005 roku (XXXIII Niedziela Zwykła)

Czytania: Prz 31,10-31; 1Tes 1, 1-6; Mt 25, 14-30.
W tym tygodniu w środę obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Katedry Wrocławskiej, w czwartek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, w piątek bł. Karoliny Kózkówny, w sobotę bł. Salomei.

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy w naszym kościele "Muzyczne Spotkania u Świętej Rodziny". Pragniemy przedstawić unikatowy cykl koncertów organowych. Zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu całe rodziny. Słowo wiążące pana Jacka Woleńskiego będzie miało również charakter edukacyjny. Koncert inauguracyjny odbędzie się dziś o godz. 19.00. Najpiękniejsze utwory organowe usłyszymy w wykonaniu wirtuoza, wykładowcy Akademii Muzycznej we Wrocławiu pana Piotra Rojka.

2. Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich Oddziału Dolnośląskiego zaprasza na Mszę świętą połączoną z modlitwą wypominkową w dzisiejszą niedzielę o godz. 17.30 do kaplicy Domu Parafialnego.

3. W przedsionku kościoła odbywa się zbiórka na naszą parafialną Kuchnię Charytatywną. Dziękuję za hojność wszystkim, dzięki którym możemy codziennie wydawać potrzebującym ponad 200 ciepłych posiłków i całodzienną rację chleba.

4. Codziennie o godz. 17.30 odmawiamy różaniec, a godz. 18.00 odprawiana jest Msza Św. za zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej. W tym tygodniu będziemy polecać Bogu zmarłych, o których pamiętali zamieszkali przy następujących ulicach:
w poniedziałek - Partyzantów, we wtorek - Potiebni, Promień w środę - Sempołowskiej, Sierakowskiego, Sowińskiego, w czwartek - Spółdzielcza, Stefczyka, w piątek - Szanieckiego, ks. Ściegiennego, Smętna, Waryńskiego Wysockiego Żmichowskiej, w sobotę - kartki bez podanych nazw ulic.

5. Spotkanie formacyjne Wspólnoty Miłosierdzia Bożego odbędzie się w czwartek 17 listopada po Mszy wieczornej.

6. W tym tygodniu przypada 3 piątek miesiąca. Tradycyjnie o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. wotywna o Miłosierdziu Bożym. Po Mszy św. odśpiewana zostanie Koronka przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Intencje, które chcemy polecać Bogu podczas tej Mszy, prosimy składać w zakrystii.