z niedzieli 27 listopada 2005 roku (I Niedziela Adwentu)

Czytania: Iz 63,16-19; 1Kor 1, 3-9; Mt 13, 33-37.
W tym tygodniu w środę obchodzimy wspomnienie św. Andrzeja Apostoła, w sobotę św. Franciszka Ksawerego.

1. W dzisiejszą niedzielę kolejną katechezę liturgiczną głosi ks. dr Paweł Cembrowicz - dziękujemy za tę duszpasterską posługę.

2. Dziś po Mszach Świętych w kancelarii parafialnej można zaopatrywać się w świece wigilijnej pomocy dzieciom oraz w opłatki.

3. Tegoroczne Msze Św. Roratnie odprawiane będą o godz. 18.00. Przed Roratami o godz. 17.30 śpiewane będą Godzinki ku Czci Niepokalanie Poczętej.

4. Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej "Odrodzenie" zaprasza we wtorek 29 listopada po Mszy wieczornej do Domu Parafialnego na odczyt pani Krystyny Skurdo pt.: "Omówienie Nowego Ogólnego Wprowadzenia do Mszału Rzymskiego".

5. W piątek 2 grudnia przypada I piątek miesiąca. Do comiesięcznego Sakramentu Pokuty można będzie przystąpić w godz. od 17.00 do 19.00.

6. Nasz Dekanalny Ośrodek Wspierania Rodzin zaprasza na Pierwszopiątkowe Spotkanie Rodzinne, które odbędzie w piątek 2 grudnia się o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Wykład pt. "Miłość pokoleń w relacjach dziadkowie - wnuki" wygłosi pani mgr Teresa Borkowska - dyrektor Specjalistycznego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 9 we Wrocławiu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych a szczególnie narzeczonych, którzy do czerwca 2006 roku zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa.

7. W piątek i w sobotę 2 i 3 grudnia w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy naszych drogich chorych Parafian.

8. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na spotkanie w sobotę 3 grudnia o godz. 16.00 do Domu Parafialnego, a następnie modlitwę różańcową o godz. 17.30 i Mszę Św. o godz. 18.00. Będzie to Msza Św. dziękczynna za dar kolejnej dziewięciomiesięcznej duchowej adopcji poczętych dzieci.

9. W przyszłą niedzielę 4 grudnia rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Ich tematem będzie "Duchowość małżeństwa i rodziny". Rekolekcje zakończą się w środę całodzienną spowiedzią. Poprowadzi je ks. dr Andrzej Tomko, sekretarz Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.