z 24 lutego 2008 roku (III Niedziela Wielkiego Postu)

Czytania: Wj 17, 3-7; Rz 5, 1-8; J 4, 5-42

1. W dzisiejszą niedzielę kazania głosi Brat Tadeusz Ruciński FSC, znany pedagog i publicysta z Częstochowy. Po Mszy św. o godz. 16.00 Brat Tadeusz zaprasza wszystkich, a szczególnie Rodziców, na konferencję pt.: "Smak konsumpcji czy postu". Konferencja odbędzie się w kaplicy Domu Parafialnego.

2. W poniedziałek, dwudziestego piątego lutego, zapraszamy na kolejne spotkanie Seminarium Odnowy Wiary. Zapraszamy na godz. 19.00 do kaplicy Domu Parafialnego.

3. Spotkanie Rodziny bł. Edmunda odbędzie się w sobotę, pierwszego marca, o godz. 15.00 w klasztorze Sióstr.

4. Spotkanie Różańcowe odbędzie się w sobotę, pierwszego marca, o godz. 16.00 w Domu Parafialnym. Podczas wieczornej Mszy nastąpi akt podjęcia Duchowej Adopcji poczętych dzieci, których życie jest zagrożone.

5. Spotkania Kursu Przedmałżeńskiego rozpoczną się w sobotę, pierwszego marca, po wieczornej Eucharystii w Domu Parafialnym.

6. Ośrodek "Pamięć i przyszłość" w ramach programu "Świadkowie historii" zaprasza na pokaz krótkometrażowych filmów o powojennej rzeczywistości Polski. Pokaz odbędzie się w Ośrodku "Światowid" przy ul. Sempołowskiej 54 w sobotę, pierwszego marca, o godz. 18.00.

7. W przedsionku kościoła zbierane są podpisy w sprawie poparcia wniosku o poddanie pod referendum ogólnokrajowego sprawy ratyfikacji przez Rzeczpospolitą Polską Traktatu z Lizbony.

8. Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii rozpoczną się w Piątą Niedzielę Wielkiego Postu, tj. dziewiątego marca, a zakończą w środę, dwunastego marca. Poprowadzi je ks. dr Lech Nowak.

9. Przez cały okres Wielkiego Postu będą odprawiane nabożeństwa:
- Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie: 9.30 , 17.30 i 19.00 dla młodzieży
- Gorzkich Żali z nauką pasyjną w niedziele o godzinie 17.30.