z niedzieli 17 grudnia 2006 roku (III Niedziela Adwentu)

Czytania: So 3, 14-18; Flp 4, 4-7, Łk 3, 10-18.

1. Przed kościołem panie ze wspólnoty Różańca rozprowadzają sianko wigilijne. Zebrane ofiary przeznaczone są na remont naszego kościoła.

2. W dzisiejszą niedzielę i w ciągu tygodnia zbierane będą ofiary dla parafii katolickich znajdujących się na terenach byłego Związku Radzieckiego. Ofiary prosimy składać do koszyków stojących na balaskach.

3. W kancelarii parafialnej można zaopatrywać się w opłatki.

4. Stowarzyszenie Ruch Kultury Chrześcijańskiej "Odrodzenie" zaprasza we wtorek 19 grudnia o godz. 17.00 na zebranie i odczyt pani Krystyny Skurdo pt.: "Liturgia godzin w życiu Kościoła".

5. Ostatnia Msza Roratna dla dzieci zostanie odprawiona w piątek 22 grudnia o godz. 18.00.

6. W sobotę o godz. 13.00 odbędzie się Wieczerza Wigilijna w budynku Starej Plebanii. Zapraszamy wszystkich samotnych i tych, którzy nie mogą przygotować u siebie Wigilii. Na miarę swoich możliwości prosimy Parafian o podzielenie się ciastem i darami żywnościowymi, a harcerzy o pomoc w obsłudze przybyłych osób.

7. W Wigilię 24 grudnia zostaną odprawione Msze według porządku niedzielnego, nie będzie Mszy o godz. 18.00.

8. W Noc Narodzenia Pańskiego zostaną odprawione dwie Pasterki; jedna o godz. 22.00, druga o północy.

9. W Boże Narodzenie nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 rano. W drugi dzień Świąt Msze będą odprawiane według porządku niedzielnego.

10. Bardzo serdecznie prosimy naszych drogich Parafian o zgłaszanie w zakrystii lub kancelarii małżeństw, które w bieżącym roku obchodziły 50 lub 25 rocznicę ślubu. W intencji tych par zostanie odprawiona Suma Odpustowa w Uroczystość Świętej Rodziny, 31 grudnia 2006 roku. Jubilatom zostaną przekazane okolicznościowe błogosławieństwa Metropolity Wrocławskiego.

11. W miesiącu styczniu rozpocznie się w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary dla Małżeństw. Będą to szczególne rekolekcje, które poprowadzi ks. Stanisław Orzechowski. Msze św. połączone z naukami będą odbywały się w niedziele stycznia i lutego w kaplicy Domu Parafialnego o godz. 17.00. Na te rekolekcje zapraszamy oboje małżonków, a dzieciom zapewnimy opiekę.

12. Nowy, świąteczny numer naszego parafialnego czasopisma "U Świętej Rodziny", wyłożony jest na stoliku obok ambony.