z niedzieli 25 lutego 2007 roku (I Niedziela Wielkiego Postu)

Czytania: Pwt 26,4-10; Rz 10, 3-18; Łk 4, 1-13

W tym tygodniu w czwartek obchodzimy Święto Katedry Świętego Piotra.

1. Kolejne spotkanie uczestników parafialnej pielgrzymki do Fatimy odbędzie się w poniedziałek, 26 lutego, o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

2. Nasze Siostry, Służebniczki Śląskie, zapraszają do kaplicy zakonnej na nocną adorację Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się z wtorku na środę. Początek modlitwy we wtorek po wieczornej Mszy św.

3. Przez cały okres Wielkiego Postu będą odprawiane nabożeństwa:
- Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie 9.30 i 17.30,
- Gorzkich Żali z nauką pasyjną w niedziele o godzinie 17.30.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Do Sakramentu Pokuty można będzie przystąpić w piątek w godz. od 17.00 do 19.00, oraz podczas porannych Mszy św.

5. Kolejne spotkanie kursu przedmałżeńskiego odbędzie się w piątek, 2 marca, o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Pan prof. Jerzy Semków z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego wygłosi wykład pt.: "Człowiek starszy w sytuacji przyśpieszenia cywilizacyjnego". Zapraszamy również zainteresowanych tym tematem.

6. W piątek i sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy naszych drogich chorych Parafian.

7. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na pokrycie kosztów remontu dachu prezbiterium i naw bocznych naszego kościoła.

8. Rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie rozpoczną się w trzecią niedzielę Wielkiego Postu, tj. 11 marca, a poprowadzi je ks. prof. Waldemar Irek.