z 7 września 2008 roku (XXIII Niedziela Zwykła)

Czytania: Ez 33, 7-9; Rz 13, 8-10; Mt 18, 15-20

W tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy święto Narodzenia NMP,
w sobotę wspominamy św. Jana Chryzostoma.
Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.

1. Do naszej Parafii został skierowany na praktykę duszpasterską ks. diakon Mateusz Ciesielski. Serdecznie witamy i życzymy owocnego przygotowania do Chrystusowego kapłaństwa.

2. W ubiegłą niedzielę w zbiórce do puszek na rzecz ofiar kataklizmów i działań wojennych zebraliśmy kwotę sześciu tysięcy ośmiuset złotych. Bóg zapłać za hojność. Suma ta została przekazana do organizacji Caritas Polska.

3. Składki członkowskie na Towarzystwo Przyjaciół KUL można dziś wpłacać w kancelarii parafialnej w godzinach od 7.00 do 14.00.

4. Uroczystość religijno - patriotyczna związana z pamięcią o bohaterach Narodu Polskiego oraz 50. lecie kapłaństwa ojca Stanisława Golca, pod przewodnictwem J.E. ks. bp Ignacego Deca, odbędzie sie w sobotę, 13 września, w Sanktuarium Golgoty Wschodu przy ul. Wittiga o godz. 11.00.

5. Nabożeństwo Fatimskie zostanie odprawione w sobotę, 13 września, po wieczornej Mszy, o godz. 19.00. Bardzo prosimy o przyniesienie świec, które zapalone, będziemy nieśli podczas procesji wokół naszego kościoła.

6. Procesja z Relikwiami św. Stanisława biskupa i męczennika oraz św. Doroty dziewicy i męczennicy odbędzie się w przyszłą niedzielę 14 września. Rozpocznie się w kościele Matki Bożej Różańcowej na Złotnikach o godz. 16.00, a zakończy w kościele św. Andrzeja Apostoła na Stabłowicach.

7. Zapraszamy na diecezjane czuwanie u tronu Jasnogórskiej Pani Z Maryją w służbie życia, z 19 na 20 września, tj. z piątku na sobotę. Zapisy na tę pielgrzymkę do Częstochowy odbywają się w zakrystii i kancelarii parafialnej. Koszt wyjazdu 30 zł.

8. Katechezy przedślubne dla narzeczonych z parafii Świętej Rodziny i św. Faustyny rozpoczną się 27 września. Spotkania te odbywać się będą w soboty o godz. 19.00 w kościele św. Faustyny. Zapraszamy narzeczonych planujący zawrzeć sakrament małżeństwa w okresie świąt Bożego Narodzenia.

9. Nowy numer naszego czasopisma U Świętej Rodziny zatytułowany Prowadzi nas Bóg oraz diecezjalne Nowe Życie, wyłożone są na stoliku obok ambony.

10. W minionym tygodniu z naszej społeczności odszedł do wieczności świętej pamięci: +Stanisław Skopiński. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie...