z niedzieli 19 marca 2006 roku (III Niedziela Wielkiego Postu)

Czytania: Wj 20, 1-17; 1Kor 1, 23-25; J 2, 13-25.

1. W dzisiejszą niedzielę po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na rzecz rozwoju i działalności misji.

2. W przyszłą, IV Niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczniemy w naszej Wspólnocie Rekolekcje Wielkopostne. Temat rekolekcji: "Bóg jest Miłością". Poprowadzi je Ojciec prof. Kazimierz Lubowicki ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Marii Niepokalanej. Rekolekcje trwać będą do środy włącznie. Całodzienna spowiedź przewidziana jest na wtorek 28 marca. >>> Program rekolekcji

3. Przez cały okres Wielkiego Postu odprawiane są nabożeństwa:

• Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie: 9.30, 17.30 i 19.00 dla młodzieży,
  • Gorzkich Żali z nauką pasyjną w niedziele o godzinie 17.00

4. W naszej Parafii uroczystości upamiętniające rocznicę śmierci Jana Pawła II odbędą się 6 kwietnia. Mszę św. o godz. 18.00 odprawi Jego Ekscelencja Ordynariusz Diecezji Świdnickiej ks. bp Ignacy Dec w asyście księży z naszego Dekanatu. Po Mszy odbędzie się wykład Rektora Politechniki Wrocławskiej pana prof. Tadeusza Lutego pt. "Fides et ratio w nauczaniu Jana Pawła II. Jan Paweł II i świat nauki" oraz wystąpi Chór i Orkiestra Wałbrzyskiej Szkoły Muzycznej pod dyrekcją pani Małgorzaty Sapiechy z utworem Gabriela Faure: "Msza Żałobna - Rekwiem d-moll".

5. Komitet Organizacyjny Pielgrzymki Ojca Świętego do Polski zaprasza wiernych naszej Archidiecezji na spotkanie na Błoniach w Krakowie, w dniu 28 maja o godz. 9.30. Chętni na wyjazd w grupie parafialnej oraz indywidualnie, proszeni są o rezerwację biletów wstępu oraz kart parkingowych po dzisiejszych Mszach w zakrystii. Młodzież będzie miała spotkanie w dniu 27 maja o godz. 18.30.

6. Klub Pielgrzyma działający przy naszej Parafii informuje, że są jeszcze wolne miejsca na wyprawy w Pireneje (28.04-14.05.2006r.) i do Skandynawii (23.06-15.07.2006r.). Szczegóły na afiszu w przedsionku kościoła.