z niedzieli 10 września 2006 roku (XXIII Niedziela Zwykła)

Czytania: Iz 35, 4-7; Jk 2, 1-5; Mk 7, 31-37.

W tym tygodniu w środę wspominamy św. Jana Chryzostoma, w czwartek Podwyższenie Krzyża Świętego, w piątek NMP Bolesnej, w sobotę św. Korneliusza i Cypriana. Wszystkim Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.

1. W przedsionku kościoła odbywa się zbiórka na naszą parafialną Kuchnię Charytatywną. Dziękuję za hojność wszystkim, dzięki którym możemy codziennie wydawać potrzebującym ponad 200 ciepłych posiłków i całodzienną rację chleba.

2. Wspólnota "Matki w modlitwie" zaprasza we wtorek, 12 września, pół godziny przed wieczorną Mszą św. na modlitwę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w intencji dzieci i mężów. Modlitwy te będą się odbywały w każdy trzeci tydzień miesiąca.

3. W środę, 13 września, zapraszamy liderów grup działających w naszej wspólnocie na spotkanie Rady Parafialnej po wieczornej Eucharystii. Omawiać będziemy organizację ogólno wrocławskiej Procesji z Relikwiami św. Stanisława i św. Doroty na terenie naszej Wielkiej Wyspy, która odbędzie się w niedzielę 24 września br.

4. Msza św. dla Liturgicznej Służby Ołtarza zostanie odprawiona w czwartek, 14 września, o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów, ceremoniarzy wraz z Rodzicami i Rodzeństwem.

5. Spotkanie formacyjne Wspólnoty Miłosierdzia Bożego odbędzie się w czwartek, 14 września, po Mszy wieczornej.

6. W tym tygodniu przypada 3 piątek miesiąca. Tradycyjnie o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Miłosierdziu Bożym. Polecać w niej będziemy również intencje Rodaków przebywających za granicą kraju i Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy odśpiewana zostanie Koronka przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Intencje, które chcemy powierzyć Bogu podczas tej Mszy, prosimy składać w zakrystii lub kancelarii.

7. Zapraszamy na Archidiecezjane czuwanie u tronu Jasnogórskiej Pani z 29 na 30 września, tj. z piątku na sobotę. Zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy odbywają się w zakrystii i kancelarii parafialnej. Koszt wyjazdu 30 zł.