z niedzieli 7 pażdziernika 2007 roku (XXVII Niedziela Zwykła)

Czytania: Ha 1, 2-3; 2Tm 1, 6-14; Łk 17, 5-10

W tym tygodniu we wtorek wspominamy bł. Wincentego Kadłubka, w sobotę
bł. Honorata Koźmińskiego. Solenizantom życzymy wielu łask Bożych.

1. W miesiącu październiku Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są codziennie o godz. 17.30.

2. W dzisiejszą niedzielę od godz. 9.00 do 14.00 odbywa się charytatywny kiermasz odzieży. W kancelarii do godz. 14.00 można wpłacać składki członkowskie na Towarzystwo Przyjaciół KUL.

3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na pokrycie kosztów remontu elewacji naszego kościoła. Dziękujemy za hojność i zrozumienie potrzeby tej zbiórki.

4. W pierwszą rocznicą odsłonięcia na naszym cmentarzu pamiątkowych obelisków poświęconych Polakom z pod znaku Rodła zapraszamy na spotkanie z Zarządem wrocławskiej Rodziny Rodła - ruchu społecznego nawiązującego w swojej działalności do Związku Polaków w Niemczech. Spotkanie połączone z wykładem pana Tadeusza Szczyrbaka odbędzie się w poniedziałek, 8 października, po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym.

5. Przypominamy, że w czwartki o godz. 1900 odprawiana jest w Domu Parafialnym Msza św. dla młodzieży akademickiej i licealnej, po której odbywają się spotkania połączone z wykładem i dyskusją.

6. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Grobu św. Jadwigi w Trzebnicy w sobotę, 13 października. Wyjście z Katedry Wrocławskiej o godz. 600. Powrót specjalnymi autobusami - cena biletu 5 zł. Pielgrzymom naszej Parafii będzie przewodniczył ks. Jacek.

7. W sobotę odbędzie się ostatnia w tym roku procesja Fatimska, która połączy dwie parafie: Świętej Rodziny i św. Faustyny. Początek procesji w naszym kościele po wieczornej Mszy. Prosimy wziąć świece.

8. Proponujemy wyjątkową pielgrzymkę tzw. Pociągiem Papieskim, który z Krakowa na kilka dni przyjedzie do Wrocławia. Pielgrzymka odbędzie sie w sobotę, 27 października, do sanktuarium w Bardzie. Koszt wyjazdu 22 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

9. Specjalistyczna Poradnia Rodzinna działająca przy naszej Parafii wznowiła pracę po przerwie wakacyjnej. W ramach jej działań udzielane są bezpłatne porady: psychologa, pedagoga, mediatora rodzinnego, prawnika, doradcy życia rodzinnego oraz logopedy. Szczegółowy harmonogram pracy Poradni wywieszony jest w gablocie przed kościołem.