z 27 lipca 2008 roku (XVI Niedziela Zwykła)

Czytania: 1Krl 3, 5-12; Rz 8, 28-30; Mt 13,44-52

W tym tygodniu patronują nam:
we wtorek św. Marta,
w czwartek św. Ignacy z Loyoli,
w piątek św. Alfons Liguori.
Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.

1. W poniedziałek 28 lipca przypada w naszej Parafii dzień Adoracji Wieczystej Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się po Mszy o godz. 9.00 a zakończy przed wieczorną Eucharystią. Pamiętajmy w tym dniu o nawiedzeniu naszego kościoła.

2. Drugiego sierpnia z Katedry Wrocławskiej wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wszystkich, którzy nie będą mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak zapraszamy do Grupy Duchowego Uczestnictwa. Materiały pielgrzymkowe można otrzymać w kancelarii lub u pani Haliny Pierścionek. W naszym kościele będziemy łączyć się z pielgrzymami:
- o godz. 6.30 śpiewając Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
- o godz. 17.30 odmawiając Różaniec
- o godz. 18.00 uczestnicząc we Mszy św. z Apelem Jasnogórskim

3. W czwartek 31 lipca przypada 30 rocznica śmierci księdza profesora Eugeniusza Tomaszewskiego, wieloletniego proboszcza naszej Parafii. W tym dniu o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ks. Profesora, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych.

4. Od południa 1 sierpnia do północy dnia 2 sierpnia można uzyskać odpust zupełny, tzw. Porcjunkuli spełniając następujące warunki: spowiedź i Komunia św., nawiedzenie kościoła i modlitwa Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga, dowolna modlitwa w intencji Ojca Świętego, ponadto wymaga się wykluczenia wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego.

5. W piątek 1 sierpnia przypada I piątek miesiąca. Do comiesięcznego Sakramentu Pokuty można będzie przystąpić podczas sprawowanych Eucharystii.

6. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na spotkanie w sobotę 2 sierpnia o godz. 16.00 do Domu Parafialnego oraz na Mszę św. o godz. 18.00.

Ksiądz Arcybiskup skierował do naszej Parafii ks. Piotra Kijka, którego bardo serdecznie witamy, życząc wielu szczęśliwych dni kapłańskiego posługiwania wśród nas.