z niedzieli 14 maja 2006 roku (V Niedziela Wielkanocna)

Czytania: Dz 9, 26-31; 1 J 3, 18-24; J 15, 1-8.

W tym tygodniu we wtorek obchodzimy święto Patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych.

1. Nabożeństwa majowe do NMP odprawiane są codziennie o godz. 17.30.

2. W przedsionku kościoła odbywa się zbiórka na naszą parafialną Kuchnię Charytatywną. Dziękuję za hojność wszystkim, dzięki którym możemy codziennie wydawać potrzebującym ponad 200 ciepłych posiłków i całodzienną rację chleba.

3. Wspólnota "Matki w modlitwie" zaprasza we wtorek, 16 maja, na Nabożeństwo Majowe, podczas którego przez wstawiennictwo Maryi będziemy polecać Bogu dzieci i mężów.

4. Spotkanie formacyjne Wspólnoty Miłosierdzia Bożego odbędzie się w czwartek, 18 maja, po Mszy wieczornej.

5. W tym tygodniu przypada 3 piątek miesiąca. Tradycyjnie o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Miłosierdziu Bożym. Po Mszy odśpiewana zostanie Koronka przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Intencje, które chcemy polecać Bogu podczas tej Mszy, prosimy składać w zakrystii lub kancelarii.

6. Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej "Odrodzenie" zaprasza na Pielgrzymkę-Majówkę w sobotę, 20 maja. Wyjazd o godz. 9.00, powrót ok. 19.00. Koszt 30 zł. Bliższe informacje znajdują się w gablocie przed kościołem.

7. W sobotę, 20 maja, odbędzie się spowiedź dla dzieci przystępujących do I Komunii św. oraz ich rodzin. Początek nabożeństwa pokutnego o godz. 10.00.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 odbędzie się I Komunia Święta. Naszą modlitwą obejmijmy Dzieci przygotowujące się to tej doniosłej chwili oraz ich Rodziców.

9. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wyjazd wypoczynkowo - formacyjny do Borowic k. Karpacza w dniach od 7 do 13 lipca. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.

10. Duszpasterstwo młodzieży zaprasza na wyjazd na spotkanie z Ojcem Świętym do Krakowa w dniu 27 maja oraz na czuwanie do Lednicy w dniu 3 czerwca. Bliższych informacji udziela ks. Roman.