z niedzieli 10 grudnia 2006 roku (II Niedziela Adwentu)

Czytania: Jr 33, 14-16; 2Tes 3, 12-4, 2; Łk 21, 25-36.

W tym tygodniu w środę obchodzimy wspomnienie św. Łucji, w czwartek św. Jana od Krzyża.

1. Dziś w naszej wspólnocie rozpoczynamy rekolekcje. Będziemy je przeżywać pod przewodnictwem o. Józefa Kowalika z wrocławskiego klasztoru Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Modlimy się, aby Słowo Boże rzucane na glebę naszych serc przyniosło obfity plon. Plan rekolekcji można obejrzeć TUTAJ.

2. Podczas trwania rekolekcji, tj. w poniedziałek i we wtorek, Msze św. Roratnie z nauką dla dzieci odprawiane będą o godz. 17.00.

3. W przedsionku kościoła odbywa się zbiórka na naszą parafialną Kuchnię Charytatywną i organizowaną wigilię dla samotnych. Dziękuję za hojność wszystkim, dzięki którym możemy codziennie wydawać potrzebującym ciepły posiłek i chleb.

4. Rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na czwarte - ostatnie spotkanie i wykład pt.: Kryzys młodzieńczy czy kryzys zagrażający życiu?. Zapraszamy dziś, dziesiątego grudnia, o godz. 17.00 do kaplicy w Domu Parafialnym.

5. Ochronka Sióstr, Świetlica Środowiskowa "Ananasy" i Harcerze zapraszają na kiermasz świąteczny, który odbywa się przed wejściem do domu katechetycznego. Kiermasz ma charakter charytatywny.

6. W dzisiejszą niedzielę serdecznie zapraszamy na ostatni przed przerwą zimową koncert z cyklu "Muzyczne Spotkania u Świętej Rodziny", promujący młodych wrocławskich wykonawców. Słowo wiążące wygłosi pani Izabella Starzec. Koncert odbędzie się dziś o godz. 19.00. Zapraszamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu.

7. W kancelarii parafialnej można zaopatrywać się w opłatki i świece wigilijnej pomocy dzieciom.

8. Spotkanie formacyjne Wspólnoty Miłosierdzia Bożego odbędzie się w czwartek, 14 grudnia, po Mszy wieczornej. Msza Św. wotywna o Miłosierdziu Bożym zostanie odprawiona w piątek, 15 grudnia, o godz. 18.00. Intencje, które chcemy polecać Bogu podczas tej Mszy zbiorowej, prosimy składać w zakrystii lub kancelarii.

9. Bardzo serdecznie prosimy naszych drogich Parafian o zgłaszanie w zakrystii lub kancelarii małżeństw, które w bieżącym roku obchodziły 50 lub 25 rocznicę ślubu. W intencji tych par zostanie odprawiona Suma Odpustowa w Uroczystość Świętej Rodziny, 31 grudnia 2006 roku. Jubilatom zostaną przekazane okolicznościowe błogosławieństwa Metropolity Wrocławskiego.